Pogledaj jedan post
Old 18.05.2008., 20:31   #20
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
potpuno mi je jasno o čemu pričaš

ajmo probat ovak ...

npr.
imaš minus u banci 6.000 kn, žena ima 3.000 ... pretpostavka je da ste vremenom (zbog poznatih xy stvari) do kraja u minusu ... sjedne plaća ...
ti si na 0, supruga još uvijek -600 kn i slijedećih mjeseci nemate ništa osim gole plaće (ukupno 7.400) s time da vam banka svaka 3 mjeseca još i naplaćuje kamate ... Što sad? minus se ne povećava, prihodi ne rastu, rastu "samo" troškovi, a nema se više od kuda uzeti ... užasna situacija ...

htjela sam reći da taj minus nije vreća iz koje kad uzmeš ne trebaš vratiti, a kad uzmeš sve opet ostaje gola plaća ...
Upravo ovak

Sada ti je teško i živjeti samo od plaće a kako tek misliš to vratiti, tj. živjeti sa samo dijelom plaće a ostatkom vračati minus? Kad odeš u mirovinu, koja će ti biti 3 puta manja od plaće? I uz mogučnost da kamata bude jednostrano i dosta povećana (kad kuna malo olabavi)

Kad bi ljudi na minuse počeli gledati kao na najobičnije kredite (kaj ustvari i jesu) samo sa najnepovoljnijom kamatom na tržištu i "pogodnosti" da možeš vračati samo kamatu, sigurno ih ne bi tako olako koristili.

Da, i ja bi radije revolving karticu nego minus jer je kamata tu negdje ali barem bi me prisililo da polako vračam glavnicu (ako ne bi mogao do klasičnog kredita, koji je ipak najbolje rješenje kad se već mora)
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom