Tema: Herpes
Pogledaj jedan post
Old 05.09.2003., 11:48   #16
Bajki1,

Link - pretraživanje riječi 'groznica'

Zar ti je tako teško bilo potražit ovo?!

Ukratko, sve što si čula o groznici(herpesu) na ustima je (uglavnom) točno. Herpes je virusna bolest, a manifestira se kao krastica na usnama (obično na prelazu sluzokože u kožu, ali isto tako i na koži i na sluzokoži, dakle i unutar i van usta). Pad imuniteta je osnovni razlog aktiviranja herpesa, a isto tako izloženost bakterijama (neoprane čaše u kafićima, dodir metalnih predmeta i sl).

Pad imuniteta može biti uzrokovan pojavom neke druge bolesti (obično prehlade ili viroze zimi) ili stresom. A vitaminima se može preventivno djelovati (B6 kompleks od Plive) da se groznica javalj što je moguće rjeđe, a čak ju je moguće suzbiti na duže vrijeme.

Liječenje je najefikasnije Virolex kremom (prilično je skupa za svoj volumen, ali vrijedi svake lipe) i to čim prije, po mogućnosti prije nego što područje buduće kraste otekne i stvori se prištić.

Preventivno djeluje i obična grožđana mast (nekad jako popularna) ili Labello (danas) u zimskim danima, jer zimi, nakon svake bure ispuca koža na usnama, a nakon toga se redovito javlja i herpes.

Eto, to bi bilo ukratko, i prilično iscrpno.
A sad možmo otvorit kladionicu na temu: koliko mjeseci će trebati da se ista tema (sa istim ili sličnim pitanjima i odgovorima) opet pojavi.

mimi2003,

Niti mi je dosadno, niti mi je do prepucavanja. Samo mi 'ne leže' ljudi koji od drugih očekuju odgovore koje i sami mogu pronaći.
Martin is offline