Tema: Baranja 91'
Pogledaj jedan post
Old 23.09.2011., 17:34   #54
Zanimljiva je ovo tema, ima ovdje dobrih komentara i sa jedne i sa druge strane. Ali ima jako puno onog "što bi bilo kad bi bilo", znam i mi se ponekad zanesemo tako o nekom drugom ratu "što bi bilo kad bi bilo" da nas niste vi pobjedili (u onom davnom ratu), a sad se i vi vodite tom idejom, ali ima jedna mala sitnica. Istočna Slavonija je bila do zuba naoružana svime i svačime i moral do neba i još više i sad kažete da ste nas mogli poraziti, ali vi ste ste predali bez borbe, ejjj!!! bez borbe, a srbi ratnici od prethistorije, a srbi neustrašivi, a srbi naoružani do zuba. Ipak je netko procijenio da su oni tamo preko Drave (u ovom slučaju mi) ipak malo bolje naoružani, izvježbani i iznad svega motivirani. Ako mislite da ste vi bili motivirani za obranu, a što mislite kako je bilo motivirano 90% Hrvatskih vojnika koji su trebalo osvojiti još samo Vukovar, opet eejjjjjjjj!!! VUKOVAR simobol cijelog Domovinskog rata. A hrabri srpski ratnici potpisali mirnu reintegraciju ili običnim riječnikom rečeno predali se podvijena repa.
Vi nemožete shvatiti što je Vukovar i što bi akcija za oslobođenje Vukovara značila za Hrvate, puno se tu pozivate na silnu tehniku itd. itd, vi ste tehniku imali i 1991 i to puno više tehnike i vojske koja je bila gotova, ustrojena, spremna za borbu, ali niste shvatili srce, obranu Domovine srcem, snalažljivošču i vrlo malo tehnike. 1995 smo imali puuuuuno više tehnike, obučene vojnike i opet ono što vi niste imali ali ni shvačali, imali smo srce i ogroman moral i želju za završetkom rata, naravno oslobođenjem Vukovara
Jedina i najvažnija stvar koju ističem spašeno je jako puno života s obje strane, ali ishod te akcije bio bi isti kao i ishod Oluje
__________________
BAREM 40 MIG 29 M U HRZ
mač33 is offline  
Odgovori s citatom