Pogledaj jedan post
Old 14.12.2014., 19:04   #37
Quote:
Makyme kaže: Pogledaj post
vidim nije ti jasan pojam potrajno gospodarenje. osnova takvog gospodarenja je da se sječe manje nego što priraste. konkretno u RH priraste oko 9 mil. kubika drvne mase godišnje, a posiječe se oko 7 mil. kubika. a iz tablica iz prijašnjih postova vidi se da rastu i površine prekrivene šumom. kod nas nema klasičnog krčenja šume (posijeci i posadi vinograd već posijeci i podigni mladu šumu na istom mjestu)
a što se tiče industrije namještaja, to je malo kompliciraniji dio priče. imamo sirovinu i znanje i nešto proizvođača namjestaja , ali ne znamo kako to prodati da zaradimo( nećemo ici u off , to je za drugu temu).
Čekaj, nije mi jasno, tvrdiš li da nisam u pravu kada kažem da nam je gospodarstvo stalo, ili tvrdiš da Hrvati ne sijeku više šume nego što je zasade jer poštuju zakone/načela potrajnog gospodarenja? Jer kao što vidiš, i ostali primjećuju, da sve više površina zarasta. Hej, mi imamo cijela polja koja više nitko ne koristi i koja se samopošumljavaju. Mi nemamo problem sa šumama ne jer pazimo (kada nam nije u interesu paziti, hint: objekti bez dozvole na priobalju, onda ne pazimo) već jer smo uspavani u gospodarenju, inače bi se više sadilo i više bi se proizvodilo. Mi ništa ne radimo s drvom osim što ga prodajemo i koristimo za ogrijev. Reci mi sada opet, u čemu točno griješim? Šume imamo radi potrajnog gospodarenja? I don't think so.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom