Pogledaj jedan post
Old 19.10.2015., 17:49   #520
Ponovit ću zadnji put, pa onda više neću o ovoj temi pa ko hoće nek vjeruje, ko neće baš me briga.

Ovaj primjer što kažeš za frendicu je apsolutno nemoguće da je dobila naknadu po prosjeku svoje plaće OSIM ako joj je prethodni radni odnos završio dan PRIJE prestanka ovog zadnjeg. Iza ovog stojim 200 %.

Kao što kažem , radio sam u pravnoj službi HZZ-a, i mogu samo reći da se za određivanje osnovice platne liste vrlo striktno gleda zakon, platne liste i izlist staža HZMO-a - ljudi su zbog jednog dana bolovanja znali dobit minimalnu osnovicu primjerice. Bilo je primjera čak i kad je osoba bila prijavljena od 2.1 do 31.3 i nisu joj se gledale platne liste zbog jednog dana, iako je taj jedan dan bio praznik, tj. nova godina. Tako da ovakve stvari jednostavno nisu moguće- čak i ako poslodavac napiše da je tvoja frendica imala prosjek plaće za 12.,1.i 2.mj, pravnik koji odlučuje o tom zahtjevu će na izlistu staža mirovinskog vidjeti da ona nije bila zaposlena puni mjesec i neće uzimati platne liste u obzir, osim u slučaju koji sam naveo u drugom odlomku.

Toliko od mene o ovoj temi, tko ne vjeruje nek slobodno nazove pravnu službu i pita.
asprah is offline  
Odgovori s citatom