Pogledaj jedan post
Old 03.05.2011., 19:37   #9
Quote:
Melliana kaže: Pogledaj post
1. on samo sjedi i ceka da mi lijekovi pocnu djelovat i da samo lijekovi odrage sve,on me uvjerava da se on jako trudi i da se svaki dan bori iz pocetka (jer ujutro pocinje navala crnih misli i nebuloza te razgovara sam sa sobom jedno 3 sata da se kolko tolko moze pribrat) i nakon ta 3 tjedna on se opet prepusti svojoj bolesti jer se nije u stanju pokrenut.i sada,kako takvu osobu pokrenut?sta radit?kako se postavit?
Za početak mu počni vjerovati da se zaista jako trudi.
Ljudima koji imaju dijagnosticiran granični poremećaj ličnosti nije lako. A nije lako niti njihovoj okolini.
Radi se o kompleksnoj stvari.

Postoji čitava tema na Psihologiji vezana uz tu problematiku. Tu se možeš informirati za početak.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=64116

U liječenju je zaista bitna i psihoterapija. Ovo na što ide na Rebro u sklopu dnevne bolnice je pretpostavljam suportivna terapija. Što bi rekli neki moji poznanici s iskustvom dnevne- tapšanje&tješenje.
Od toga na duge staze i za sistematičnije rješavanje problema poput njegovog, IMHO, nema prevelike koristi.
Quote:
jel on mozda bio zdrav samo posesivno ljubomoran i control freak i lijekovi za sje....* do kraja?
Ne.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom