Pogledaj jedan post
Old 08.07.2013., 22:02   #7265
Quote:
Meredith Lu kaže: Pogledaj post
Estetski aparatići su u principu skuplji od metalnih. Imaju keramički i safirni šta se estetike tiče. Međutin, keramički znaju požutit s vrimenon bez obzira na pravilno održavanje i nepušenje, ne ispijanje kava, obojenih pića i tako, Jednostavno uvati boju, neki govore da je dobar, neki loš, jedni ga hvale, drugi zažale, ovisno o pojedincu. Radi nešto sporije, i nije za neke ekstremne slučajeve. Cijena mu je skuplja od metalnog, jeftinija od safirnog. Ali koliko košta ovisi o standardnim cijenama ortodonta. Postoji i safirni koji je najskuplji, jednako kvalitetan kao metalni, bravice su prozirne, ne žute, ne vataju boju, ne pucaju. Međutin ijako stavi estetski aparatić vidit će se žica.
Damon aparatići u principu rade brže od ostalih, ali taj estetski Damon ima metalnu sredinu, tako da se svejedno primjeti.
Također, to šta mu triba na jednu čeljust ne možete znat, jer možda dole ima ravne zube ali mu zagriz nije pravilan, ili se poremeti uslijed terapije gornjih zubi. To će vam ortodont reć.
Nemojte ić onon logikon 'šta jeftinije proć' jer za to vridi 'koliko para - toliko muzike' . Ako nađete jeftinijeg ortodonta ne mora nužno značit da loše radi posal, moža nije razvikan, ali možda i ne radi kako triba. Raspitajte se dobro oko toga.
Hvala Vam na odgovoru, dali znate mozda koliko su cijene safirnog, a koliko damon aparatica? Nije stvarno ekstremni slucaj, mislim da bi u 9-12 mj s klasicnim aparaticem se sve rjesilo (drugi sin je imo vece probleme pa je rjesio u 13 mj sve-a ocekivala sam barem 2. godine).
Cula sam i za lingvalni, ali navodno da je preskup, a nece puno napravit ili?!
bondOO7 is offline