Pogledaj jedan post
Old 13.06.2012., 22:50   #1380
Quote:
laureus kaže: Pogledaj post
nisam jos pokusao od ovih nepoznatijih (ukljucujuci i ovaj spomenuti) ovo sa opadanjem je rijetko ali opet ...
imam 19, da li je seboreja izljeciva i ima li kakve posljedice??
Treba razlučiti je li kod Vas prisutna samo seboreja ili možda i seboroični dermatitis, s njom u kombinaciji, te imate li androgenu alopeciju jer spominjete i prorijeđivanje kose, a sve troje može, kao što sam rekao, ići u kombinaciji.

Bolesti se smtraju kroničnima, a kako uzroci nisu dovoljno poznati i objašnjeni, onda bi najbolje bilo reći da je moguće raznim preparatima postići poboljšanje i održavati takvo stanje, ali se u određenim situacijama bolest/poremećaj vraća tako da se izmjenjuju periodi poboljšanja i periodi pogoršanja.

Što se nekakvih posljedica tiče, seboroična koža je dobra podloga za razmnožavanje bakterija i gljiva pa se tako mogu pojaviti bakterijske ili gljivične infekcije, npr., kao jedna od komplikacija.

Što se nekih konkretnih preporuka tiče, tu se najčešće ide metodom pokušaja i pogrešaka, što znači isprobavanje različitih preparata dok ne pronađete onaj koji Vam najviše odgovara.

Izbor preparata je stvarno velik, a sve ovisi što ste dosad isprobali i koliko sredstava (novaca) imate na raspolaganju.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom