Pogledaj jedan post
Old 11.06.2008., 17:30   #13
ovako, i ja sam isto na nogometu zezno koljeno, jos u 12.mj. '07. i bolilo i bolilo.. i odem ortopedu na sveti duh koji mi je prvi put samo rekao odi na magnetnu. i onda sam to cekao cekao i uspio nekako napraviti i dosao nazad tom doktoru na pregled sa nalazima i lik gleda slike i nista mi nije rekao, samo promrmljao "..da, trebalo bi napraviti artroskopiju.." ja sam ocekivao reci ce mi sto je to, objasnit alternative ili bilo sto reci, a on mi kaze da dodem na pregled za 6 tjedana !? meni dop**** i odem na merkur kod doktora koji mi je odmah uzeo nogu, provrtio koljenom na sve strane, pitao sta boli sta ne boli i odmah mi rekao da je potrebno na artroskopiju i narucio me za operaciju.
sama operacija je jednostavna, pitali su me jel zelim potpunu anesteziju ili samo od struka na dolje, ja sam htio bit budan, i sve skupa sa anestezijom, operacijom i svime je trajalo ispod sat vremena(znaci sama operacija nekih 30-45min). sutra dan su mi vadili dren (to je cjevcica koju ostave u koljenu da sukrvica izlazi van) sto je zapravo od svega bilo jedino neugodno iskustvo, ne toliko bolno vec bas neugodan osjecaj.. i nakon toga vec sam dobio stake i poceo stakat po bolnici.. ispostavilo se da se djelomicno potrgao prednji krizni ligament i dio koji se potrgao je visio i blokirao zglob, doktor je to odstranio i malo sredio menisk koji je jos od prije vec malo istrosen zbog nogometa.
eto, u utorak sam dosao u bolnicu, srijeda operacija i vec u petak sam bio doma. operacija je bila 7.5. a bez staka sam poceo hodat 9.6. znaci mjesec dana nakon operacije. svi su mi rekli (i doktor i fizioterapeut) da se poslje najnormalnije mozes bavit sportom, samo naravno uz dobru rehabilitaciju i jacanje misica..
sve u svemu moje iskustvo je bilo super, poslje operacije koljeno je postupno bilo sve gipkije, sad ga vec mogu normalno savit i ispruzit do kraja..
zorba21 is offline  
Odgovori s citatom