Pogledaj jedan post
Old 16.07.2008., 13:05   #17
Quote:
50 cent kaže: Pogledaj post
Kod nas je razvoj poceo tek posle 2000te, tacnije od pada Milosevica.
Da bi zatim sve opet stalo ubistvom Djindjica i vanrednim stanjem.
S obzitrom na nestabilnu politicku situaciju i stalan problem Kosova mi smo zadnjih godina dosta napredovali.
Ali vi biste se trebali mnogo vise zabrinuti jer ste mnogo ranije krenuli ka EU, sa kojim nikada i niste imali probleme kao Sr. i opet malo ste postigli koliko ste mogli.
Industriju ste u medjuvremenu upropastili a turizam nije trajno resenje za ozbiljnu zemlju. Znaci Hr. je bila u mnogo boljem polozaju od Sr. i trebala je postici mnogo vise, tako da su vise smesna ova poredjenja plate sa Sr.
Zar ste toliko nisko pali?
Koja amnezija, klasicna srpska nemogucnost povezivanja uzroka i posljedica. Hrvatska industrija je najvise stradala u Domovinskom ratu, ratu koji su izazvali Srbi. Kad vec govorimo o industriji, u najrazvijenijim zemljama svijeta ona cini do 40 %, gospodarstva, ostalo ide na usluge, Hrvatska ima taj ili vrlo slican postotak. Ja nisam govorio o placama nego o nezaposlenosti koja ja na najnizoj razini jos od 1991. Mi nismo pali, mi se dizemo, vi padate ili barem stagnirate vec 20 godina.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline