Pogledaj jedan post
Old 01.10.2017., 15:27   #21
Quote:
duxi kaže: Pogledaj post
Da, samo je problem onaj gore spomenuti, vjerovao je da je nemoguće da će se desiti da ga zbog posuđenih 38 i vracenih 42 može dostići takva sudbina. Tek nekoliko dana prije prve deložacije je shvatio ozbiljnost situacije.
Iz cijele te priče osuđena je samo jedna osoba za malverzaciju (dakle osoba koja se također pojavljuje u tom slučaju) ostali otišli u stečaj. No dug je ostao i to lihvarski da više ne može biti.
Dakle nije se žalio na dospjela rješenje, a kasnije ih više ni nije dobivao jer su mu se upisivali na stan svako malo.
Quote:
newone kaže: Pogledaj post
Bravo :klap: , ko ga jebe kad je glup i naivan,neka crkne. A majstorima svaka cast kako su odigrali igru i budali uzeli sve, ko mu je kriv

Iskonska HDZ logika, krimanalni beskrupulozni um. Sto je najgore, takvi su na vlasti i drze sve resore.
Nema ovoj drzavi boljitka. Kada dodje do kalvarije najsladje ce biti gledati kriminalce i ostale idiote koji nece imati kamo, jer u normalnim drzavama za takve nema mjesta.
Quote:
newone kaže: Pogledaj post
Mozete vi to nazivati trolanjem ili kako vam je drago, mozete me i dozivotno banirati, ionako se vise nista ne moze promijeniti. A imam i pametnijeg posla u zivotu od zivciranja na idiotarije iz pripizdine.
Pogledaj ovo:
"Koliko se ja sjećam, tamo pred nekih desetak ili petnaestak godina bio je donešen zakon da kamata ne može generirati kamatu ćime je obračunavanje zatezne kamata moglo ići maksimlno tri mjeseca, a nakon toga se u slučaju nepodmirenja dužničke obveze primjenjivala dalje redovita kamata.
To je pravna mogućnost koja spriječava prelazak duga u enormno dugovanje, ali dužnik mora sam na to u sudskom procesu skrenuti pažnju i pobiti takvo potraživanje."
Zakonodavci donesu zakon po kojem se moze zastititi od nebuloznih dugova, ali pazi sad, primjenjuje se samo ako se covjek pozove na taj zakon!!! Zasto se ne bi postupalo obratno, zastiti covjeka osim ako on to ne zeli? Znaci da bi svi morali biti pravni eksperti ako zele biti zasticeni zakonom? OK, zasto nitko od sudaca nije napomenuo covjeku da postoj ta mogucnost?
Zna se zasto, zakonodavstvo je korumpirano, zakoni ne vaze jednako za sve. Drzava je u rukama kriminalaca. I sve sto ce se dogadjati u bliskoj buducnosti je rezultat te cinjenice. A ja cu dodati da hrvati dobivaju sto su htjeli. A kako drzava postupa prema svojim gradjanima tako ce i oni prema njoj kada se nadje u nevolji.
Lijepi pozdrav!

Naslov teme je - "Zašto Zakon nije štitio....."
Zakon štiti.
Kada te netko prevari, ti moraš dokazati da si prevaren.
Ako sam to ne možeš ili ne znaš, imaš pravo uzeti pravnu pomoć - odvjetnika - koji će za tebe to dokazati.
Ako dokaže da si prevaren, onaj tko te prevario će snositi tvoje troškove dokazivanja da te prevario.

Isto tako, ako te netko optuži da si kriv za nešto, ti ne moraš dokazati da nisi kriv, nego on mora dokazati da jesi.
Ako ne dokaže, sam snosi sve troškove, i tvoje, ako ti to od njega zatražiš.

To su principi Prava po kojima ono funkcionira u svim demokratskim državama i kod nas.
Sudac nije tu u ulozi pomagača niti jednoj strani, nego da na osnovu predočenih dokaza ocijeni koja je od suprostavljenih stranaka u pravu, vodeći se Zakonom kojim su definirane odredbe po kojima se dokazivanje provodi i predočenim dokazima jedne i druge strane.

U Pravu srcu nema mjesta, samo čista, hladna reala.
A mi smo svi skloni na ovakve i slične sučajeve reagirati srcem.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom