Pogledaj jedan post
Old 04.03.2007., 19:44   #14
Quote:
tince kaže: Pogledaj post
Vi muski imate drukciju gradju i drugi princip....mislim ako zena hoce ostat zenstvena a da se malkice uoblici i ucvrsti savjeti iz Mile su sasvim ok ako ih se covjek pridrzava i ako nema 150 kg
Zbog ovakvih savjeta sam i napisao svoj post. Nemoj se uvrijediti, ali pišeš gluposti. Blagog pojma nemaš o tjelovježbi. Razlike između muškaraca i žena su velike radi razlike u hormonima, no to tako i tako nema veze.
Neke općenite stvari su iste (ono iste smo vrste, koliko god se nekad činilo da i nismo ), mehanika pokreta, kemijski procesi u tijelu i sl.
Unijet ću se opet u beskonačna pisanja, a bez veze.
Slijedeći odgovor je samo na konkretan upit (samozaštita ).

I još nešto. Savjeti tipa: za ovo radi sklekove, za ovo radi čučnjeve, su najgora glupost, jer su opasni. Zaboravlja se na simetriju i na ravnomjerni razvoj, što može dovesti do problema sa kralježnicom i dosta problema sa kostima i ligamentima. (primjer, muško forsiranje vježbi za prsa i bicepse, uz zanemarivanje leđa i nogu, ili žensko pretjerivanje sa vježbama za guzu i trbušnjake)
Vježbanje je prekrasna stvar i potreba, ali vježbanje na krivi način je itekako opsano i može donijeti više štete nego koristi.
Da unaprijed odgovorim na moguća pitanja "Cura sam pa ja neću dizati neke posebne težine da se ne nabildam, već ću samo raditi male vježbice sa vlastitim tijelom, pa nemam straha od nesimetričnog razvoja" - ne možeš se nabildati samo tako (kamo sreće da je to tako jednostavno) i može se, uz neispravnu tehniku ili ispravnu tehniku, ali jednostrano izvođenje samo nekih vježbi, dovesti tijelo u probleme.
Schockrae is offline  
Odgovori s citatom