Pogledaj jedan post
Old 22.04.2008., 00:17   #8
Pa evo dižem temu iz naftalina jer me živo zanima tumačenje ''rada'' na službenom, a slučaj je ovakav, pa me zanima što je od toga po zakonu (nema kolektinog niti pravilnika jer po zakonu ne treba -mala firma)

dakle molim pravnu ili ''iskustvenu'' pomoć:

za vrijeme radnog tjedna službeni put

- dnevnice po zakonu, ovisno o dužini trajanja
- sami ''sati rada'' prekovremeno priznaju se, no nikad ne isplate (iznimke postoje ponekad), nevidljivi na plaći itd.
- sama vožnja tj. put koji se odvija (a traje npr. 4 sata tamo i natrag, dok na ''licu'' mjesta odradiš ''samo npr. 4) prizna se kao da si radio jer ti voziš auto do tamo, nekad i šefa itd. itd.

No ako si vozio npr. 10 sati (karikiram) i odradio 2 priznat će ti se samo 2 prekovremena.

za vrijeme vikenda:

- voziš u npr. Split na sastanak, recimo kolege i sebe, gubiš npr. 5 sati na tu vožnju , odradiš 2 sata na sastanku i opet voziš 5 sati natrag isti dan (dnevnica po zakonu) - priznaju ti ukupno 2 sata prekovremenog. I to bez ikakve ''uvečane satnice'' + ne vidi se na plaći....



Znači gubiš cijeli dan za posao, uz to dan vikenda (inače neradni u ovom slučaju) i to ti se svede na 2 plaćena sata?

Zanima me vaše mišljenje / Zakonski Hvala

Dnevnica, prenosim iz zakona, su troškovi prehrane, puta, prijevoza unuter mjesta u koje si doputovao itd. i može ti se smanjiti ako je već nešto od toga osigurano (npr. obroci). Dakle to nije plaćeni rad, nego tvoji TROŠKOVI NA PUTU.
__________________
ziDić zauvijek
Jež, si živ?
Wanja is offline  
Odgovori s citatom