Pogledaj jedan post
Old 12.12.2007., 12:31   #1
Dvostruka poruka propagande dojenja

Dobar dan svima,

surfajuci danas po rodinoj stranici, naisla sam na rodinu "akciju" protiv cestitki Hrvatske poste uz koje mozete poslati na poklon bocicu ili dudu varalicu...i prenerazila se!!!
Naime, ne mogu vjerovati do kuda su one spremne ici pod izlikom da se takvim poklonima citiram..."šalju neprimjerenu i štetnu poruku majci koja tek započinje dojiti. Stoga smo pozvali HP da pridonese [COLOR="Red"]rušenju kulture bočice [/COLOR]izbacivanjem poklona koji potkopavaju dojenje i krše Međunarodni Pravilnik o marketingu nadomjestaka za majčino mlijeko.Iznervirana vise tim porukama iz Udruge Roda napisala sam im jedan mail koji paste-am ovdje kako bih porucila da nemaju pravo potkopavati majke koje iz bilo kojeg razloga, koji se dogodio meni, ne mogu dojiti, a koje "svemoguće" gospođe iz Udruge Roda ne mogu riješiti nikakvom pomoću.

Postovane gospode iz Udruge Roda,

potaknuta sam napisati ovaj komentar jer me strasno nerviraju vase propagande o dojenju i mislim da ste presli svaku granicu zdrave pameti.
.
Naime, rodila sam prije nepuna 3 mjeseca i vise ne dojim svoje dijete. Ne dojim je jer sam imala akutni dermatitis na bradavicama i od boli, koja je nastajala uslijed sisanja, laktacija se povukla jer je dojenje za mene bilo izvor strasne boli i mucenja.

Nakon toga sto mi se dogodilo strasno sam se "zbedirala" jer eto nisam mogla dojiti pa sam zbog svoje depresije lose utjecala i na svoje dijete.
Htjela bi vam samo poruciti da vi gospode niste svemoguce i da nije sve tako jednostavno kako mislite.
Isto tako bih vas htjela potaknuti na razmisljanje koju poruku saljete majkama koje eto, kao i ja imaju nesrecu s osjetljivom kožom, ne mogu dojiti.
Da li ste se ikad zapitale uopce o nama?!?!??!


Kladim se da pola od vas koje tako grakcete da je "majcino mlijeko najbolje za vase dijete" niti ne znate zasto to je, a niti ne znate kako osjecaj krivnje sto ne mozete dojiti utjece na organizam djeteta.

Isto tako bih vas htjela podsjetiti da covjek zivi vise tisuca godina i da je majka znala umrijeti pri porodu pa je dijete nastavilo zivjeti jer su ga hranili PRZENIM BRASNOM NA MLIJEKU!!!! I gle cuda, ljudska se vrsta nastavila, cak je i evoluirala!!!

I ZATO BIH VAM HTJELA PORUCITI DA SAM PRESRETNA STO POSTOJE BOCICE, BEBIMIL, HUMANA, HIPP I OSTALI JER ZBOG NJIH NE MORAM PRZIT BRASNO NA MLIJEKU I HRANIT BEBU SA ZLICOM!!!

Srdacan pozdrav.
nelica26 is offline  
Odgovori s citatom