Pogledaj jedan post
Old 17.09.2011., 01:36   #100
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Nece biti mnogo daleko od tog broja,ali na nekih 7.2 miliona se moze odrzati. Migracijama ce biti u odredjenom minusu koji ce opet u nekoj meri ublaziti Srbi sa Kosova i BiH,a prirodnim putem ce izgubiti izmedju 250 i 300 hiljada ljudi.Srbi ce u reali izgubiti oko 200 hiljada prirodnim putem,ako popisu i raseljene sa Kosova dobiti negde oko 100ak hiljada,a to ce verovatno pojesti i migracije,a asimilacijom dobije mozda 50-100 hiljada ljudi...Srba oko 6-6.1 miliona,naravno ako bude ukupno 7.2 miliona.
Mislim da su svi malo vise optimisticni. Zasto to govorim?
- popis u Hrvatskoj je dao preliminarne rezultate koji su bili nesto ispod nasih procjena ovdje na forumu
- popis na Kosovu je dao brojku ispod ocekivanja, iako se demistificirao albanski mit o 2,3 - 2,4 miliona s realnih 1,7
- Bugarska ista prica, nesto manje od ocekivanja

Za Srbiju ocekujem isto. Odokativno, to bi bilo recimo 7.037.000 ukupno, a Srba (recimo) 5.984.000 ili 6.012.000.

I, svi smo mi fulali drastican pad rodjenih ove godine. Na pocetku godine smo ocekivali vece brojke (HR, SR, BiH...). Zatim smo navijali za manji pad, ali statisticka izvjesca su gora nego sto smo mislili i ocekivali. Svi mi - i ja, i dudu, i ozapa, i Lookey, i Collins, i Sataras - Cvekla, i PFC, i robbie... Tu je dobra demografska ekipa, sve jaki demografi, ali smo svi (malo) pristrasni, subjektivni, naklonjeni... To je sasvim OK, ali si moramo priznati, just for the record.
Kormilar is offline  
Odgovori s citatom