Pogledaj jedan post
Old 12.07.2016., 19:55   #76
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Ako se već petljaš u adhominem, pojasit ću ti, možda shvatiš: u mom viđenju, upravo iz poštovanja i dragosti prema bivšima koji su mi dragi i prijatelji, želim im sreću, makar ta sreća uključuje da su sretni s nekom koju dobro poznajem. Dapače.
Ja sam se dirnula pitanja (ne)važnosti sjećanja u sadašnjosti i imam pravo na dojam kakav hoću.
Osim toga, ne vidim da sam te izrijekom spomenula.

Eto, nekima teoretski nije moralno probavljivo da radi velikog poštovanja prema bivšima isti ciljano petljaju bez ikakvog vidljivog pokušaja odstojanja upravo sa njima najbliskijim osobama, da isti sudionici ne pokazuju iskrenost, već ih stavljaju pred gotov čin ili ne vode računa o mogućnosti tako omražene i nerazumljive "iracionalne povrede" iznimno bliske osobe - recimo, sa njihovim sestrama.
Ili sa njihovim kćerima koje imaju sa drugim muškarcem, što je praktički ista stvar i racionalno korektno.

Takvi bi mogli pomisliti da je dotičnima takvim načinom uzmanjkalo malo dragosti i poštovanja prema njima samima, a koje se očekuje da spremno i velikodušno "ad hoc" pružaju čim ovi drugi budu u potrebi.
I takva strana medalje je jednako tako razumljiva.
zoya85 is offline  
Odgovori s citatom