Pogledaj jedan post
Old 12.07.2016., 21:46   #79
Ok, ima tu detalja koji su bitni, izvan one moralne pozadine priče.
Quote:
Barbić kaže:
Neko vrijeme je vladala neka siva zona među nama, ona je prekinula s njim radi toga da mi budemo ok, a ja joj cijelo vrijeme tumačim da nije stvar toga kaj je to on (nemrem reći da mi je drago ali on je moj bivši s razlogom i za mene smo mi tu završili, ja sam mirna kaj se toga tiče) nego toga kaj mi nije rekla.
Vidi se da sestru ovdje ipak pere neka grižnja savjesti ili misli da je neprilično što petlja sa autoričnim bivšim.

Autorica nije trebala reći sestri da joj njen odnos ne smeta, ali očito toga nije bila ni sama svjesna.
Mislim da bi isti odnos bio u krajnjoj liniji čudnovat i upitan velikom broju ljudi, jel se radi o bliskim krvnim vezama, odnosima i zajedničkoj prošlosti.
Zapetljano sve skupa i ne može se odvojiti od čitavog konteksta.

Na jedan način postoji određeno pumpanje dijela "liberalnog društva" prema kojem svakom odnosu treba dati blagoslov, ako su zadovoljene neke pretpostavke (odnos je prekinut i prošlost), a ako osoba pokaže neku iracionalnost-osjećajnost, nedajbože povrijeđenost, to je onda dočekano sa negodovanjem.
Moj dojam.
Očekuju se lijepe želje svima i široki osmijeh, što ne šljaka tako u praksi.

Ja stvarno mislim da autorica ima pravo na osjećaj neke povrijeđenosti, koliko god iracionalni oni bili i na vrijeme potrebno da procesuira stvari.
Isto tako bi trebala priznati sestri da ju je isto ipak uzdrmalo i da treba vrijeme. Mislim da je iskrenost tu najbitnija za stabilan sestrinski odnos.

Quote:
I radi toga sam bila povrijeđena, a ako gledamo s moralne strane gade mi se oboje ali to ide njima na dušu, makar ako je on njezina sreća ja sam to sprema prihvatiti i mislim da mogu.
Nisi bila povrijeđena samo radi neiskrenosti, a sestra je očito bila neiskrena jer osjeća nekakvu krivnju ili sram.
Tu se vidi da te dosta pere taj moralni aspekt stvari, vjerojatno i najviše.
Ne znam kako to raščlaniti i prevladati, ali trebala bi si dati vremena.

Quote:
helena375 kaže:
Zaista samo zbog principa? Recimo, meni je taj element poprilično čudan.
Vjerojatno moralni princip, meni to nije čudno, već očekivano.
zoya85 is offline  
Odgovori s citatom