Pogledaj jedan post
Old 24.11.2016., 20:42   #91
Quote:
rossonero_Zg kaže: Pogledaj post
treba odrediti minimalnu tarifu po nekakvim kriterijima, pa onda nek si svako bira tko ce mu voditi knjige.
daleko od toga da svi mi napravimo pogreske ili jednostavno nestzo previdimo, ali cega sam se ja nagledao to je strasno..
od toga da knjige vodi referent iz porezne preko trece osobe i govori nista se ne brinite ako netko dode ja cu sve srediti. da ne kazem da 99% poduzeca koja mi dodu nemaju osnovnu dokumentaciju tipa maticna knjiga radnika, knjiga udjela, knjiga odluka, odluke za fiskalizaciju, politike bla, bla... da ne spominjem da neki ne vode evidenciju osnovnih sredstava, blagajne, materijalno sto je to...frajer je dosao i kaze ja nisam u 2 godine dobio ni jedan mail, a ni telefonski poziv od knjigovode ja ga sada zovem i pisem mu na dnevnoj bazi, jer momak ne da ne donosi papire nego je to kupusana. u bilanci nema jamcevina za 3 leasinga, nema pola osnovnih sredstava, na obvezama kredit banci u bilanci 100K u banci 150K WTF ljudi i sada ti to uskladi i ono najvaznije naplati..
druga situacija proizvodnja gdje mu radim sve od materijalnog, proizvodnje, radnih naloga, kontrolu ira (5 od 10 sjebe) i kaze skupo mu 1500 nasao on za 700, reko ja rade necu raditi nego da ti to sve radim za 700 kuna.. vec sada znam na sta ce mu knjige izgledati za 6 mjeseci..

odrediti fiksni iznos i osnovati udrugu/komoru bilo sta placati clanarinu komori koliko god treba, neka se uzima i postotak od svake naplate od klijenta i da ta komora ima obvezu jednom godisnje pregledati barem 1 poduzece iz svakog knjigovodstva i davati javna misljenja, kazne bla bla bla...
s tim mogu slobodno sve one silne inspektore i maknuti sa drzavne sise.. taj trosak bi se naravno prebacio na poduzetnike, ali od svih silnih clanarina i doprinosa mogu birati sta ukinuti HGK, porez na tvrtku, sume, dobit

A sta je tu cudno sto to niko ne vodi?
Interni aktovi koje je vodit nocna mora vodit kod pojedinih jer on sam vise ne zna ko mu radi. Uneses ga u interni, a on je vec da otkaz?!?!!? Te zovi koja je sifra, te ovo, te ono..a on bi te platio nekih 1000 kuna pomogucnosti mu za te pare vodi i sta je crno sta je bilo.

Kod nas se odavno kaze koliko para toliko muzike.
Sto je rekla Devilgirl SNU koji su nocna mora jer mi po dva dana misecno ode na povezivanje nocne more u SNU. Debelo smo podcjenjeni i apsolutno me ne iznenadjuje sto se neke stvari ne vode.

I mi bi se morali sekirat za knjige odluka?
Ili pak blagajnu di njega bas boli dupe za blagajnicki maximum. Pa bi pomogucnosti trebalo ono preko blagajnickog stavljat na dane pozajmice kako nebi bio u prekrsaju. Samo zato sto njega boli dupe. A ja bi za knjizenje toga tribala bit odgovorna?
Ma gadljivo
ladak is offline  
Odgovori s citatom