Pogledaj jedan post
Old 18.07.2017., 18:07   #50
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Kako osoba koja je pala u nesvjest može utjecati na to razvlači li je se po podu ili ne? Nesvjest = gubitak svijesti.

Za tako nešto možeš 'osuđivati' osobu koja je odabrala nastaviti živjeti u takvoj zajednici, a ne onu koja je iz nje pobjegla. Osoba koju se zlostavlja NIJE KRIVA za zlostavljanje. U nitijednom pravnom dokumentu, u nitijednom moralnom sustavu vrijednosti. Ne znam što se dogodilo sa tvojim. Nadam se da ti je jasno da se velik dio majki ne odluči prijaviti zlostavljanje iz razloga što osjećaju ogroman sram, ne žele dodatno traumatizirati dijete ili ne želi slušati ovakve kao ti, koji joj kažu da je ona kriva što ju je muž šamarao - zbog izopačenih društvenih predrasuda.
Čitaj. Nisam nigdje napisala da je kriva za to što ju je muž šamarao. Napisala sam da je sukrivac u činjenici da je dijete to šamaranje gledalo i da se dijete traumatiziralo činjenicom zlostavljanja voljene osobe pri čemu je po meni bitno da je iz te zajednice pobjegla, ali je još bitnije kad je pobjegla i koliko su zlostavljač i ona koja je zlostavljanje dozvolila uspjeli naštetiti djetetu. Oba roditelja su suodgovorna što su uopće odlučili donijet dijete na svijet u nefunkcionalnoj zajednici i što su nastavili održavati tu nefunkcionalnu zajednicu unatoč djetetovom postojanju.

Inače, volontirala sam u sigurnoj kući, neke žene se i kad dođu do tamo vrate muškarcima zlostavljačima. Meni je jasno da se iza toga kriju kojekakve patologije i nemoć u poduzimanju, ali i iza zlostavljača se često kriju kojekakve patologije, užasi i traume iz djetinjstva pa nikom ne pada na pamet opravdavati šamaranje.

U odnosu šamaratelja i onog kojeg se šamara posve je jasno tko je slabija strana koju treba štititi, ali u odnosu šamaratelja, onog kojeg se šamara i djeteta najslabija strana je dijete i oboje odraslih su odgovorni što je ono gledalo što je gledalo. Tako da ne, ne pada mi na pamet kriviti žene što su zlostavljane i molim te da mi takve nebuloze više ne stavljaš u usta, ali mi ne pada na pamet ni ženu koja je svjesno radila dijete sa zlostavljačem ili koja je "osjećala ogroman sram" pa zato nije otišla na vrijeme da ne istraumatizira dijete smatrati dobrom majkom.
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom