Pogledaj jedan post
Old 01.08.2017., 20:17   #98
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
A tko će napraviti infrastrukturu za takva punjenja?
Ono, dođem s posla i prikopčam auto da se napuni. Ja i još pola milijuna ljudi, recimo.
Odvozio sam recimo 150 km taj dan, prosječnom brzinom 75 km/h uz potrošnju 25 kW na sat i potrošio ukupno 50 kilovatsati energije. Da bi to napunio uz gubitak od 10-15 % na punjenju treba mi 55-58 kilovatsati napuniti za 15 minuta punjenja, to je priključna snaga od preko 200 kilovata.

Tko ima takav priključak?
Taj problem infrastrukture za punjenje nije baš tako jednostavan kako se čini.

Zašto bi vlade išta zabranjivale?
To je totalno idiotski.
Viđaš li ovih dana vlakove koje pogone parne lokomotive? Ili parobrode? Jesu li ih vlade zabranjivale?
Čak ne viđaš ni stare lade i slične gutače goriva - jer se ljudima ne isplati voziti takva vozila.
Onog trenutka kada se ljudima bude isplatilo kupovati elektroaute jer su bolji, jeftiniji, čišći, lakši za održavanje - nitko neće htjeti sadašnje smrdljivce. Ja prvi.
Napravit će je privatne tvrtke uz neke proezne olašice vjerojatno.

Od 541 punionica u 2011 do 42011 punionica u 2016 u americi.

https://twitter.com/AssaadRazzouk/st...638016/photo/1

Istina, ogromna većina ovih punionica će trebati moderni upgrade na 350 KW standard koji će postati raširen korz iduće 4,5 godine.

Well, Porsche wasn’t kidding about jumping directly to a 350 kW charging infrastructure for its first all-electric vehicle, the upcoming Mission E.

While the vehicle is not expected until 2019, the German automaker opened new offices in Berlin today and with it, they decided to deploy their first two 350 kW chargers.

https://electrek.co/2017/07/14/porsc...rging-station/

Poanta je da se odjenom i jako brzo može napraviti puno toga kad se uloži dovoljno novca i kad kapital vidi priliku. To je nekima na ovaj temi teško shvatiti.

Već sam rekao zašto bi se moglu dogodit zabrana. Auto entzijasti, stariji ljudi koji nisu informirani, eventualna mogućnost da se ne dogodi tehnološki napredak oko brzine punjenja koja je ista ili bolja od benzinskih auta.
__________________
Atlas network, spasi nas !!!
elninjo7 is offline  
Odgovori s citatom