Pogledaj jedan post
Old 10.11.2017., 11:51   #448
Trebam savijet naravno. Bila sam na poslovnom putu u Milanu u ožujku ove godine(2017 god) i prilikom prijevoza do hotela moj taxi je imao sudar. Sudarili smo se pri brzini od 110km/h u drugi auto na brzoj cesti koji je imao sudar s nekim trecim autom ali sve se tako brzo desilo da nije vozač stigao stati.
Uglavnom jedinu ozljedu koju sam prijavila je vratnu kralježnicu jer mi je tada bilo samo to važno i stavilli me naravno na bolovanje i priznali ozljedu na radu. I sada ja idem na fizikalnu i tako ali sve je to tako brzo kod nas da idem i kod privatnika, ali doktori moji to ne znaju.

Uglavnom ja se brinula oko duljine bolovanja i moja doktorica stalno govorila da je sve ok da mogu biti na bolovanju, fizijatrica mi govori nema šanse da ideš raditi. Imam ozlijedu vratnih kralježaka zbog čega imam problema sa gornjim djelom leđa i vratom i glavobolje i ruke mi baš ne rade gubim osjet u rukama, bole i trnu.
Sada krajem listopada radila sam pretragu EMNG ruku koja je pokazala da imam KRONIČNA oštečenja 2 diska i fizijatrica rekla da nastavljamo dalje sa terapijom. Slijedeće viježbe sam dobila 15.01.2018 i napisala je poštedu od rada i sve ostale gluposti. Kad sam došla kod doktorice ona je rekla da me mora skinuti sa bolovanja jer kao sad sam na šifri ozljeda na radu S16, a moram biti na posljedica od ozljede na radu i dalje bi bilo 100% bolovanje, ali kao moramo prekinuti bolovanje na par dana. Ja zvala HZZO i oni su mi potvrdili da da bi me se prebacilo na tu drugu šifru da moram imati barem jedan dan prekida bolovanja. Ok naravno ja pristala. otišla sam radit i vratila se doktorici i rekla da ja ne mogu fakat radit. Na to mi je ona rekla da mi ona ne može otvoriti bolovanje jer meni je terapija tek u sijecnju 2018, a nema me na temelju čega držat na bolovanju. Ja rekla njoj halo pa prije par dana ste pričali drugo nešto. Kaže ona ajde izači će mi u susret i otvorit mi bolovanje napraviti papire za priznavanje posljedice na radi, ali da ona misli da mi ne će priznati jer je ovaj nalaz pokazao da je došlo do KRONIČNOG oštečenja što bi po njoj znaćilo da je to trajno oštečenje i da sam ja vjerojatno imala prije sudara neko lagano oštečenje kralježnice, a sudar je sada pripomogao. Ja sam rekla kako to kada prije nisam imala nikakve simptome osim toga da se je ta pretraga radila mjesec dana nakon sudara vjerojatno bi nalaz pokazao da je upalni proces i kaj ja znam, ali budući da se radio 7 mjeseci nakon ozljede naravno da to sada pokazuje kroničnu ozljedu jer je to posljedica sudara.
Uglavnom ja otišla kod fizijatrice i rekla joj da imam problem sa ostajanjem na bolovanju pa mi je i ona izašla u susret i stavila vježbe sada za 2 tjedna jer žena zna da ja nisam sposobna za rad.

E sada mene zanima ima tko kakav savjet jer meni je suludo da ja ne mogu biti na bolovanju kada ja fakat imam bolove i moje ruke nisu sposobne za rad, a bavim se inace programiranjem. Kako to da ne mogu biti na bolovanju? Kako to da mi možda ne će odobriti posljedicu od ozljede na radu?

E da osim toga ja sam kao bila osigurana na poslovnom putu da bi mi sada ovi na poslu rekli da nemam ni pravo na odštetu jer nemam invalidnost. Ovo je možda razlog tome jer su oni kupili neku jeftinu policu, ali ono ako ima tko neki savjet gdje mogu potraživati kakvu odštetu.

Uzela sam odvjetnika on će potraživati od vozača u Italiji, a meni je rekao da si sredim ovo u Hrvatskoj. Mislila sam potraživat od posla i preko Amex kartice. Može i savjet oko potraživanja osiguranja
prevarena is offline  
Odgovori s citatom