Pogledaj jedan post
Old 15.09.2012., 13:47   #2
Quote:
journey kaže: Pogledaj post
Evo ja ću početi. Što se tiče Num. zadataka, meni se čini da je u prosjeku druga polovica zadataka u knjizi je puno lakša od prve polovice.....mnogo zadataka pita za jednostavnije postotke. Jel to još netko primijetio?

Zadatak broj 2 mi je ubojit. Zanimalo bih me koliko ovisite o pisanju na papir tijekom ovih num. zadataka? Meni nekad treba pola ispisane A4 stranice da dođem do riješenja (ok, rukopis mi je velik, ali ima tu i brojeva i jednadžbi!).

Kako se računa potencija na 15.? Nisam još pronašla taj zadatak :O

Verbalni zadatci su prva liga, stvarno zanimljivi. Osim oni o fizici, uraniju, etc. u kojima se i dalje redovito gubim.

Kako vam se čini Verbal broj 91? Mađar kaže da je točan odgovor A. Po tome zaključujem da bi fraze "his fourth election victory in a row" i "his fourth bid for election as president" trebale biti identične, no meni "victory" i "bid" nisu iste stvari. Zar nije lingvistički moguće da on "bida" recimo 6 puta, ali da "pobijedi" samo 4 puta za redom? Ili sam nešto predvidjela?
Nisam ni ja naišla još taj zadatak potencija na 15.-tu, a prošla sam skoro sve num. To obično bude kad se neki postotak povečava uzastopno nekoliko godina, recimo od 2005.-2010.

Od VR ja bih izdvojila 78 kao meni posebno interesantan ...nije mi jasno kako ga netko može iz prve pročitati-skužiti o čemu se radi-popamtiti sve male slatke informacijice-i točno odgovoriti?? I to sve u 1.60 min
tina-valentina is offline  
Odgovori s citatom