Pogledaj jedan post
Old 31.05.2012., 18:22   #885
Quote:
FED kaže: Pogledaj post
Pogledat ću u Mitri. Nisam vidio na netu da imaju i takve brave u ponudi. Prije 5-6 god su mi ugradili jedna PP, i bili su odlični, i oni i vrata..

Zanim me kod Titanove poprečne da li su prihvatnici sasvim slični kao kod Titan dodatne brave (prvo element se fixira za štok uz eventualno i distancere, pa onda nastavak prihvatnika vijcima za željezo se vežu sa ovim koji je ušrafljen u štok)?
Ne sviđa mi se previše taj sustav. Malo mi je slaba shema tog spoja sa vijcima za željezo jer vrlo malo ulaze u ovaj dio u štoku.
3-4 duboka vijka u štok, uz odgovarajući promjer mogu biti iznenađujuće čvrsti (par tona statički - ovisno od koje su legure rađeni, tj. koje mu je naprezanje pri lomu), dok iako nisam računao ove za željezo mi se isti čine najslaba karika u sustavu prijenosa sila (kod Titan dodatne).

sličan je prihvat jer je hod zasuna relativno kratak,odlučite se zbog toga na Motturu.Zasuni su dužeg hoda i dohvatit če sami zid što je i svrha poprečnog riješenja.Ne moraju se koristiti originalni prihvatnici(predviđeno je sidrenje u zid),formira se ulaz u zidove za zasune i stavi se samo maska .
bante is offline  
Odgovori s citatom