Pogledaj jedan post
Old 19.05.2013., 07:39   #10062
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
nisu citali nas forum taj kotel je vec trecu godinu u opticaju i prosle godine sam stavil link na njega
viadrus ima i igraca u pravoj pirolitickoj ligi i kotel je koncepcijski jako blizu tvojoj filozofiji
Očito mi je promako taj post i link , jer se ne sjećam Viadrusa sa donjim bočnim izgaranjem , a poznato je da osim bujnih plavuša najviše volim taj proces izgaranja.

Kad imamo na tržištu u istom procesu izgaranja i gusnati i limeni kotao sad je pitanje što dalje, koji izbor.

Mislim da se konstruktori limenih kotlova moraju malo konsolidirati i napraviti bitni iskorak u smanjivanju mase željeza i mase vode u kotlu. Uporaba spremnika topline ( i dobra termosifonika ) daje mogućnost da se to napravi i tada se smanjuje gubitak energije koja ostane zarobljena u kotlu nakon što temperature vode padne ispod 60 C i termopatrona u Laddamatu odradi svoje.

Taj iskorak ka "protočnim" bojlerima ljevano željezo ne može ostvariti , jer po prirodi stvari uvijek ima veću masu željeza i vode , što i nije bilo loše prije desetak godina.
ramzay is offline