Pogledaj jedan post
Old 20.07.2016., 13:00   #15
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Nemoguće je sagledati cjelokupnu sliku desnice bez pogleda na ljevicu. Svi takmaci se međusobno oblikuju, tako i ovi na hrvatskoj političkoj sceni. Jadno je kako Hrvatska nije pokazala dovoljno sposobnosti da zaštiti svoje interese na primjeru Zakona o univerzanoj jurisdikciji kojeg spominješ - da je Kovač nešto postigao po tom pitanju, glasao bih za hdz, ovako neću, ali možeš li zamisliti hdz-ove političke oponente s ljevice da prigovaraju, na bilo koji način, zbog te sramote sa jurisdikcijom ??? Desnica je štetna te bezuspješna, jer je nesposobna, osim za lopovluk, ali i jer im ljevica ne pravi probleme kada ne štite hrvatske interese. Kovač je u ovih nekoliko mjeseci napravio više nego li su sdp te Pusićka i lijevi europarlamentraci u cijelom mandatu.
Ono što sam ja shvatio proučavajući procese u Hrvatskoj od 2000. na ovamo jest da postoji jednostavna i univerzalna formula - što je HDZ kompromitiraniji, to je SDP jači.

HDZ je taj koji otpočetka upravlja svim procesima, SDP-u se vlast 2000. dogodila zahvaljujući Budiši i kompanjonima i tu su ušli u igru, ali prava rehabilitacija uslijedila je kada je HDZ preuzela komunistička struja koja je instalirala Sanadera i njegove kompanjone. Sanader je smijenjen, ali svi koji su bili uz njega su ostali i ne da su napredovali, već su dobili i vlast u HDZ-u u ruke. Pri tom ne mislim samo na ove Kosoričine "dečke" Plenkija i Stiera, već mislim i na samog Karamarka koji je 10 godina šurovao s Manolićem/Mesićem i kasnije ga je upravo Sanader uveo u SOA-u, a kada je postao predsjednika HDZ-a nije od 2012. prstom mrdnuo da se isti lustrira. Dakle, meni ostaje samo za zaključit da je i Karamarko bio isti tip prodavača magle kao i Sanader, kao uostalom što će biti i Plenković, samo iz drugog soja.

Moja procjena danas je da je HDZ crna rupa hrvatske desnice i domoljublja i da u njoj ima toliko anacionalnih ograničenih karijerista, lokalnih šerifa i istinskih potomaka komunističke elite da HDZ jednostavno treba raskoliti ili poslati u ropotarnicu prošlosti skupa sa SDP-om, a to će generacije koje dolaze i učiniti.

Dakle, SDP i ljevica su nebitni, njima se stvari isto događaju ovisno o HDZ-u.
Bez HDZ-ove izdaje Domovinskog rata, Tuđmana, branitelja, Hrvatske...nikada SDP ne bi bio u ovoj poziciji kakva je danas. Da su nastavili Tuđmanovim stopama SDP ne bi mogao ništa. Sve što su ikada dobili, dobili su zahvaljujući HDZ-u.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline