Pogledaj jedan post
Old 09.05.2013., 15:07   #412
Quote:
klinki kaže: Pogledaj post
Da ne povjeruješ koliko je dr Housea u našim bolnicama,nažalost imaju samo jednu od dvije osobine tog lika a to je ironija koja graniči sa sarkazmom i naginje na glupost.
Takav jedan me pogledao i dobro se našprdao sa mnom na pitanje da nije angina,a bez ikakvih pretraga,ekg sam odradio na moje inzistiranje i umoljavanje.
Bol je tupa,izmjenjuje se sa stiskanjem,pritisak ali lagani,žarenje,osjećaj prisutnosti ispod srca,pa oko srca,znači varira intezitetom i intervalima i javi se onu u jutro pa traje do spavanja. Ne kašljem,bez zamaranja,funkcioniram normalno. Spavam normalno. Dobio uputnicu za uzv srca pa valjda će se tim nalazom nešto više znati.
Uglavnom ništa od nitra,zasada.
Sasvim sam ozbiljno (imajući u vidu tvoju napomenu o dinamici tegoba pri pormjeni temp.okoliša), bez sarkazma, napomenuo opcije o testiranju toplo (ljeto, vani 30st.C u hladu) vs hladno (klimatizirana ordinacija)-subjektivne tegobe pa zatim th. (Nitrolingual,Tinidil) i reakcija na th.
Izvedivo kroz par minuta i uistinu pomaže pri uspostavi dijagnoze i usmjerava na daljnje dg-th postupke.
Isto kao i na "Gastal-test".
Bez natruha sarkazma, isključivo praktično ubrzati proces, skratiti pacijentu vrijeme do uspostave dijagnoze i početka adekvatnog liječenja i pri tom bez nepotrebnog opterećivanja kolega.
Napominjem još jednom, gastroskopija je logičan slijed.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom