Tema: Brokeri
Pogledaj jedan post
Old 26.08.2007., 20:30   #98
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Ajde, kad si očito osobno povezan s njima (ne vidim drugog razloga da ti ovo bude prvi i jedini post), daj nam barem reci kolika im je provizija i minimalna naknada budući da nigdje nisu stavili cjenik.
Neznam zašto me odmah tako napadaš, kao da sam ti nešto nažao učinio. Ja sam samo napisao link Fime, jer i ona postoji u Hrvatskoj, pa nek se nađu sve brokerke kuće na jednom mjestu. Svatko će izabrati brokersku kuću prema svom nahođenju i što mu je najbitnije kod njih.
Osobno sam zadovoljan s Fimom, možda ne s provizijom ali s preglednošću, ažurnošću i stručnošću apsolutno da.

Što se tiče provizije kod internet prodaje ili kupnje dionica, ovako je:

Fima: 1% (minimalno 100 KN) + troškovi naloga 50 KN što je negdje sve zajedno u pravilu od 1,05% do 1,1% ovisno o iznosu kupljenih dionica.

Rast: 1% (minimalno 140KN) - nije mi poznato dali postoji neki dodatni trošak naloga ili neki drugi trošak kojeg nema u cjeniku

Prva generacija: 0,8% - nije mi poznato dali postoji neki dodatni trošak naloga ili neki drugi trošak kojeg nema u cjeniku

Abacus Brokeri: 0,7% (minimalno 50KN) - nije mi poznato dali postoji neki dodatni trošak naloga ili neki drugi trošak kojeg nema u cjeniku

Complete Line: 0,6% (minimalno 50KN) - nije mi poznato dali postoji neki dodatni trošak naloga ili neki drugi trošak kojeg nema u cjeniku

E sad posvuda vrijedi koliko para toliko muzike, vjerovatno to vrijedi i ovdje.

Ako pretpostavimo da u drugim brokerskim kućama nema nekih dodatnih troškova kao u Fimi (trošak naloga), provizija će izgledati ovako: kod kupnje dionica u vrijednosti 100000KN u Fimi ćete platiti proviziju 1050KN, u Rastu 1000KN, Prvoj generaciji 800KN, Abacus Brokerima 700KN i u Complete Line 600KN. Ako imate toliku lovu za kupnju dionica nije problem dati 50KN ili 250KN više provizije u Fimi nego li u drugim brokerskim kućama.

Kod kupnje i prodaje u vrijednosti od 10000 KN Vam je provizija Fime i Rasta skoro jednaka, u Fimi 150KN, a u Rastu 140KN. U Prvoj Generaciji 80KN, Abacus Brokerima 70KN, a u Complete Line 60KN.

Naravno onima kojima je provizija najbitnija onda će se odlučiti za brokerske kuće s manjom provizijom. Pa zato i postoji konkurencija.

Zadnje uređivanje Inovator2 : 26.08.2007. at 21:51.
Inovator2 is offline  
Odgovori s citatom