Pogledaj jedan post
Old 26.12.2012., 22:49   #1916
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Čuj, neće biti da ti je komunalni doprinos 20.000 eura, ako je po kubiku 30 kn. Misliš možda 20.000 kn? Ta cijena od 30 kn/m2 je poprilično niska, ali vidim da općina i nije ništa dala.



Znaš da možeš platiti (vjerojatno) na rate? Provjeri u općini.
Što se tiče posljedica, ministrica Mrak je spominjala (više puta) nekakve turbo extra poreze na nelegalne nekretnine.



Pa ja sam napisala da to nitko točno ne zna, jedino što je Mrak spominjala osobito visoki porez.



Pa stvarno bi došlo do revolucije. Možda će biti - tko ne može platiti, ima pravo živjeti u nekretnini doživotno, ali je nitko ne može naslijediti, jer će se država na istu upisati. I to se priča.
Činjenica jest da ruše, ali vjerojatno neće rušiti jedinu nekretninu za stanovanje. Čak je ovdje Šaseradi pisao da je njegov prijatelj (u Istri pretpostavljam) dobio potvrdu da mu se neće rušiti, jer služi za stanovanje kao jedina nekretnina.



Neće biti da nije bilo komunalnog doprinosa, uvijek su postojale dadžbine prilikom gradnje, i za Juge još. No, istina je da je legalni postupak sve skuplji i skuplji.
Samo da repliciram svojih 20 000 €. Imam 600 m2. Samo za nacrt arhitekt uzima 5,00€ a to je 3000,00€ a kubika 1300 a to je 5000€ bez vodnog doprinosa...ok puno sam rekla ali nije daleko od 15 000€.
To sa porezom na nekretnine nelegalne-se slažem. Dugoročno se neće isplatiti imati nekretninu nelegalnu.
Fino u zakonu stoji da je pravo vlasništva neotuđivo. Pa pročitaj ustav!!
I nakon moje smrti se nasljednici znaju. To ne mora biti za života (tipa darovni ugovor koji se neće moći ovjeriti) ali papir u vidu oporuke sve trpi.
Uostalom, što se nitko nije zapitao kako je sve to prošlo kod naših susjeda: npr. u Sloveniji su isto tako krenuli sa visokom cijenom pa su nakon slabog odaziva uveli paušalno plaćanje za postojeće objekte.
Svaki novi porez je trenutno jako nepopularna mjera i priliči desno orjentiranim strankama. Ova vlast toga je svjesna pa dodatno globi građane kroz povećanje komunalne naknade za što je zakon već donesen pa čitajte.

Nitko nije postavio pitanje kako će se ova vlast odnositi prema ljudima koji žive u nelegalnim objektima a koji rade pa ne primaju plaću ili imaju dvije minimalne plaće. Njima je u startu 5,00€ po m2 za arhitekta itekako skupo.
30,00 kn po kubiku za komunalni doprinos je jako puno s obzirom da okolne općine imaju cijenu od po 7,00 kn.
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel

Zadnje uređivanje Lea Sun : 26.12.2012. at 22:55.
Lea Sun is offline  
Odgovori s citatom