Pogledaj jedan post
Old 07.08.2007., 14:59   #9
Quote:
amis kaže: Pogledaj post
Isla sam na neki test gdje ti izvadi kap krvi i analizira pod mikroskopom...i meni ja tad pokazalo da mi je kiselost pojacana...ali tu su preporucili ishranu po krvnoj grupi-ja se toga ne drzim. I jos su mi rekli da je brzi test stanja u organizmu da ako je urin taman-pojacana je kiselost (ali boja urina ima veze i s tim sto jedes), a i stanje se mijenja svaki dan upravo u ovisnosti od toga sto jedes i koliko tekucine unosiš u organizam...
Joj majko moja, al ti je netko napričao budalaština! Tog nekog slobodno napucaj nogom u dupe i reci mu da je kreten. I sljedeća polemika nije u biti s tobom nego s onim tko ti takve stvari priča.
"Kiselost pod mikroskopom" dakako vidjet ne možeš nikako. U stvari nije to ni bitno ovdje.
Bitno je to da je acidoza ( kiselost ) u organizmu bila ona respiratorna ili metabolička ( jedina dva moguća razloga ) teški metabolički poremećaj koji se manifestira i tretira vrlo ozbiljno i to ovisno o uzroku i na malo većem nivou od "cedevita nivoa" koji ovaj topic prožima.

Ishrana po krvnoj grupi - glupost.

"Brzi test kiselosti - taman urin" - teška glupost. "Taman urin" je uglavnom rezultat dehidracije ( hemokoncentracije ) kao što povećan unos tekućine rezultira gotovo potpuno prozirnom bojom urina. Osim toga, bubrezi su vrlo sofisticiran organ koji po složenim mehanizminma sudjeluje u održavanju homeostaze u organizmu i tvrdnje da je "taman urin - test kiselosti" slične su tvrdnjama da je duga nakon kiše rezultat jačine pada kapljica na zemlju....Otprilike....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom