Pogledaj jedan post
Old 07.09.2009., 18:37   #1
Smile VW Polo (2009)

Vozio sam danas novi VW Polo 1.2 Trendline, znači najslabiji motor i najslabija oprema.

-Motor - pošto 1.4 nije imao benzina vozio sam 1.2, koji više podsječa na dizel nego benzinac opčenito po radu. Koliko god on bio izbalansiran ipak su to tri cilindra.
Al motorčić se rado zavrti i mogu reči solidno povuće s obzirom da nas je bilo troje u autu i da su mi očekivanja bila jako mala. Probao sam upaliti 1.4 i mogu reči da puno mirnije starta, a vožnju tog modela i 1.6 dizela ću napraviti nekom drugom prilikom.

-Mjenjač je totalno oduševljenje, ko da se uzme najbolje od Fieste i recimo i20. Hod ručice je vrlo kratak, Mjenjač je precizan i brz. Točno onako kako treba biti. Omjere brzina su odlično pogodili.
Do sad sam probao vziti dosta autiju u toj klasi i večim klasama (i30, Ceed, Focus, Leon...) i mogu reči da me mjenjač totalno oduševio.

-Ovjes - iako tvrđe podešen od konkurenata, poprilično je udoban i tih, znači nema lupanja pri prelasku preko večih neravnina i slično. Svidio mi se ovjes na FIesti, imao sam dojam malog bolida, ali Polo mi djeluje čvršče nekako i solidnije. Imam dojam da je sama karoserija kruča nego kod konkurencije, što daje popriličnu dozu sigurnosti kod žešće vožnje.

-Unutrašnjost - sve je skladno i baš onako "švabski" uredno. Ergonomija je odlična, full me podječa na večeg buraza Golf 6, sjedala su udobna i relativno dobro profilirana. Lako se nađe odlična pozicija za volanom. Instrumenti pregledni i jednostavni, posebno mi se svidio putni kompjuter. Izrada je ispred svih auta u klasi. Nemože se ni fiesta s tim mjeriti, a bome ni i20. Nema cvrčaka, ništa se ne giba, nema lufta ni loših dosjeda.
Kod Trendline opreme plastika nije mekana na dodir, ali mi na oko ne izgleda ništa lošije od one gumirane u Comfoline opremi. Netko je spomenuo razlog za bolu opremu bolja plastika, sve je to isto, tko voli gumirane i mekane površine nek plati za bolju opremu.
U svakom slučaju tko voli jednostavnost, ergonomiju, skladnost i kvalitetu Polo ovdje blista.
-Zvučna izolacija je također odlična, recimo da je FIesta u istom rangu, buka je ipak nešto manja od npr i20 i ostatka konkurencije.
- Mjesta ima dovoljno, recimo nešto između Fieste i i20. Pregladnost je relativno ok, tu danak uzima nešto manji zadnji prozor.

Ovo je slika plastike najslabijeg paketa Trendiline, i meni na izgled ista ko gumirana u Comfortline. Inače ne patim za tim fency stvarčicama tako da je dojam subjektivan



U živo mi djeluje puno bolje nego na slikama, pašu mu više svijetlije bolje jer time dolaze farovi do izražaja mi prednja maska. Opčenito kvaliteta izrade je bolja od konkurencije, i auto je jako solidan.

Cijene su također odlične naspram ostatka VW koncerna (Ibiza, Fabia), te se uvijek ide u susret ako se kupuje na keš ili slično.

Moram priznati da me također iznenadila pristupačnost VW osoblja, djeluju mi stručniji i "spreminiji" prodati auto od nekih drugi salona, iako je ovo invidualno ali svakako plus.

Nakon svih ovih pokusnih probnih vožnji, u segmentu malih autiju mogu reči da je Polo na prvom mjestu, sa novom politikom cijena ne sumljam da će biti prodajni hit

PS kad stignem stavit ću opis i 1.4 te 1.6 TDI motora



__________________
Perfection Is The Mastering Of Simplicity
perfect day / Work / Train / Eat / Sleep /

Zadnje uređivanje dor_ : 07.09.2009. at 18:58.
dor_ is offline  
Odgovori s citatom