Pogledaj jedan post
Old 12.01.2005., 13:05   #17
Re: Boli li porod stvarno onoliko koliko žene vole pričati da boli?

a sad da ti odgovorim na pitanja

Quote:
walter kaže:
1. Dakle ovako, ja trenutno čitam jednu knjigu čija je radnja smještena na početak 20. stoljeća. U toj knjizi žena svaki put kada rađa pošalje muža negdje, po drva ili slično, da može roditi sama. Sama je ključna riječ zbog koje tu knjigu i spominjem. Žena rađa sama, bez ičije pomoći i nisam primijetio da baš kuka o tome.


2. Primjerice, do sad sam znao da se epiduralna daje direktno u kičmu, ali nisam znao da služi za suzbijanje trudova. Evo nas u 21. stoljeću, ženice, imate sve mogućnosti da gotovo bezbolan porod, ali još uvijek vlada fama oko tih bolova. Zašto?

3. Ako je porod toliko težak, zašto neke žene rađaju i po troje ili četvero ili petoro djece? Zar nisu to argumenti koji govore da porod nije toliko težak koliko ga se želi prikazati?

4. Zašto bi muž tamo išao ukoliko će se žena toliko patiti, pa ne volim ja gledati ženu koja se pati, meni je cilj usrećiti ženu.

Mislim da bi žene mogle svojim muževa u ime ljubavi koju gaje prema njima ipak ponašati se malo pristojnije prilikom poroda, a ne vrištati i znojiti se okolo. Eto.
1. ko je napisao knjigu? muskarac?

2. epiduralna koci bol, ali i SUZBIJA trudove (kontrakciju), a BEZ trudova se dijete ne moze izbaciti van
tak da se epiduralna ISKLJUCUJE u zadnjoj (najbolnijoj) fazi, da bi zena mogla istisnuti dijete!

3. zato sto je "produkt" te boli najveca sreca koja te moze zadesiti

4. da se prestanete tvrditi da je porodjajna bol precijenjena, kad jednom budes nazocan- kasce ti se samo

tackar för mig
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline