Pogledaj jedan post
Old 16.04.2010., 10:46   #261
Quote:
Mordred kaže: Pogledaj post
Ananke, video sam kako radi Biodom27 sistem, ali nemam nekog velikog iskustva.

Imam jedan Centrometal 35KW, pa ću uglavnom porediti sa njim.

Interesatno je što hrani peletom odozgo (pelet upada u ćup) i ne može doći do zagušenja ili prestanka dopremanja peleta kao kod Centrometala koji doprema kroz crevo.

Pražnjenje pepela je jednostavnije nego kod Centrometala, jer ne zahteva da se sistem bar malo ohladi, već usisivačem (koliko sam shvatio, isti se isporučuje uz gorionik) usisa prostor oko ćupa u kome se odvija sagorevanje. Za detaljnije čišćenje je potrebno sačekati da se peć ohladi, ali najveći deo pepela je moguće izvući i ovako.

Ima sistem čišćenja unutrašnjih zidova kotla, preko neke ručke na prednjoj strani. Povučeš ručku, on sastruže naslage sa zidova i smesti ih u neku kutiju na dnu kotla (nisam video kako izgleda pražnjenje).

Ceo sistem je vrlo kompaktan i ako zanemarimo cenu, čini mi se da je bolja kupovina. Koja je cena u Hrvatskoj?
U Srbiji je cena 3500€ + troškovi montaže (oko 100€).

Centrometal ima prednost u lakšem monitranju većeg rezervoara, ali s obzirom da planiram da napravim rezervoar od 10+ kubnih metara, ta stavka mi nije bitna.

Znači da se isplati i da su ok peći, ne?
no uglavnom cijena za biodom peć je 23600 kn

e sad mi bi na taj sustav grijali i vodu, kako se to onda rješava..., bilo koji bojler se može prikopčati ili?
Ananke is offline