Pogledaj jedan post
Old 03.03.2012., 03:25   #68
Quote:
zarana kaže: Pogledaj post
i kako nismo stigli prvu jesen ničim pognojiti, biljke su bile podložnije bolestima, jedino nikakvih problema sa mahunama, tikvicama...

jesenas opet nismo uspjeli naći stajsko gnojivo, ali onda smo odlučili uzeti kokošje peletirano i razbacali po vrtu...ono se ne mora uštihavati...

sad ćemo na proljeće razbacat još jednu vreću, pa se nadam ljepšim i zdravijim biljkama...

slamu ćemo nabaviti u selu i negdje u 5,6 mjesecu posložiti po vrtu...

ups, al sam se raspisala...samo bih vam naglasila još jednom-oooobavezno malo nahranite zemlju...puno ćete se naraditi i nadati, a rezultat će možda biti osrednji, pobacajte sad to kokošje, mi smo čuli na više mjesta da je odlično...i sretno
Mislim da je obično peletirani gnoj jači od običnog bio kokoošji ili kravlji... te zalijevanje, poštivanje plodoreda - dobrih i loših susjeda je važno! Prošle godine uz žicu vrta stavila sam obožavani grašak - s jedne strane uz njega je bio luk, a s druge paradajz - oni se ne vole pa mi je grašak bio neugledan, a ostalo super.

Mi smo u početku dolazili na zemlju i radili samo preko vikenda, dok su susjedi sjedili i pili kavice. Kad je krenulo povrće i berba - nisam više stigla pobrati jer su mi preko tjedna divni ljudi pomogli... i tako ljuta što radim za svijet - sasvim smo se preselili van grada da stvaramo i čuvamo svoje. Na žalost, iako smo sada tu svaki dan odnesu mi preko ljeta mrkve, peršuna, krastavaca, salate... i znam tko!

Zadnje uređivanje komar : 03.03.2012. at 03:34. Reason: ...
komar is offline  
Odgovori s citatom