Pogledaj jedan post
Old 03.03.2012., 21:28   #70
joj sad sam zbunjena...
prvo hvala svima na savjetima. shvatila sam uglavnom da treba štihati svakako. jadan moj dragi!

Quote:
diabolica
A možete kupiti i onu foliju za jagode, ne plastičnu u onoj stranoj firmi,nego onu drugu iz neke druge strane firme, i na gredice samo stavite tu foliju, zbušite rupe i sadite flance. Kiša pada voda prolazi, a korovi ne idu van, Mastercard.........;O)
Moram priznati da je sad vrijeme idealno za štihanje, jer se zemlja ne lijepi za lopatu, barem kod mene , provjereno.
I eto EKO vrta, jednostavno................;O)
jel možeš samo pliz pojasniti malo ovo s plastikom. jel plastika crna? mislim da sam to viđala po poljima...zvuči mi primamljivo. jel se tako mogu saditi sve kulture?


Quote:
zarana
možda nisam dobro objasnila-zemlju koja je dugi niz godina neobrađivana,
za početak morate preorati ili preštihati, očistiti od korijenja i pognojiti...
dakle, moramo definitivno i gnojiti? nisam na to računala, jer su mi starci od dragog (i još par ljudi) rekli da nije potreba pošto se nije dugo sadilo, pa zemlja nije ''istrošena'', a po sebi je dosta plodna. čudi me da bi tako nešto rekli tek tako, pošto su oboje imali vrt. šta mislite?


Quote:
komar
Mislim da je obično peletirani gnoj jači od običnog bio kokoošji ili kravlji... te zalijevanje, poštivanje plodoreda - dobrih i loših susjeda je važno! Prošle godine uz žicu vrta stavila sam obožavani grašak - s jedne strane uz njega je bio luk, a s druge paradajz - oni se ne vole pa mi je grašak bio neugledan, a ostalo super.
gdje bi se mogao kupiti paletirani gnoj, i jel možeš otprilike reći količinu po m2 koju ti stavljaš? o susjedima sam čitala kod šoštarićke, pa radim plan vrta prema tome, bar sam nešta svladala
ellory is offline  
Odgovori s citatom