Pogledaj jedan post
Old 22.06.2006., 18:16   #50
Quote:
Rosa kaže:
Imaš više metoda, međutim ni jedna ne djeluje trajno, ali bar malo ublaže. Evo kaj smo mi radili:

3/ tata bi legao na leđa, savio koljena i položio bebača na koljena onak da leži na koso i bebe bi imala skvrčene noge i odgurivala se od njegovog trbuha
4/ položiš bebu na podlakticu trbuhom (mislim primiš bebu tak da gleda glavom prema dolje, a cijela ti leži trbuhom na podlaktici - to je za spretne)

Naoružaš se sa strpljenjem i čekaš da prođu tri mjeseca kad se grčevi smire.
I sretno.


ja samo ovo radio tri mjeseca!! najviše je pomagalo opisano pod 4), no kad bi zaspala, onda bih legao, položio je sebi na prsa, tako da joj uho bude na mom srcu, topli ručnik preko nje i spava ko top (dok ne ogladni, a onda sve ispočetka). Kad mi je lažala na prsima, držao sam joj noge zgrčene, rukom bih obuhvatio njena stopala i polako gurao prema naprijed jer ako bih joj dozvolio da se ispruži odmah ponovo dreka. A po pedijatrici, i taj položaj na prsima, sa uhom na srcu, zbog udaranja srca, smirujuće djeluje, jer je ritmičan zvuk i jer podsjeća na zvukove dok je bila u maternici. E, a kako oni to zaključuju, pooojma nemam.

edit: ja ne bih bi ja da ne editiram. Ono najbitnije. Nakon ta tri mjeseca, grčevi prestali kao rukom odnešeni.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom