Pogledaj jedan post
Old 12.05.2008., 08:12   #4
Ja sam joggirat počeo "for fun" prije 8 godina... I nisam otad prestao. Ne treba slijedit nikakve programe il ono što piše u specijaliziranim časopisima. Treba slušat sebe, svoje tijelo. Evo savjeta za jogging-početnike:
1. treba kupit dobre tene! I ne sad tražit Nike il Reebok. Treba kupit il Asics il Mizuno.
Mizuno su tene specijalizirane samo za trčanje, pa ak nađete i najjeftinije, kupite ih. Ja sam jednom u Hervisu u Kpru našao ih za 45 € na popusti, a inače su 100-130€. I kupite tebe uvijek za broj veće. Tak nećete imat žuljeve. e.
Asics tene, tražite one koje imaju gel u đonu. Opet možete neke jeftine kupit jer to vam je za početak joggiranja. Potrošit ćete ih u godinu dana.
2. Krenite trčati i vidite ak vam paše trčati sam(a) il sa mp3 mjuzom il s nekim u paru. Sve tri opcije probajte, pa vidite što vam paše. Meni isključivo trčanje sa mp3.
3. Disanje. Jako važno. Izaberite nogu i dok trčite, kad stanete npr. na lijevu nogu udahnite i kad opet stanete na lijevu (sve tijekom trčanja) izdahnite i tako stalno. Dakle slijedite neki ritam. Kasnije će to prijeći u naviku.
4. Pauze i trčanje. Nemojte slijedit te programe. Slušajte sebe. Dakle ako neko stvarno prvi put u životu ide trčati, nek vidi, nek trči dok može, onda stane i hoda 1 min, pa opet potrči, pa stane. Nek sveukupno trčanje+hodanje traje 30 min i tako 10 dana, s tim da trčite bar četiri puta u tom razdoblju. To su samo neke smjernice, vi možete više il manje puta i minuta trčat.
5. Nakon tih 10 dana, podebljajte trčanje. Dakle trčite 45 min i svaki drugi dan.

Javite mi kak vam ide il ak treba neko još savjeta. Ja nisam nikkava trkač, ne trčim maratone, ne natječem se, običan lik kojem je jogging fora i fun
RedskinsFan is offline  
Odgovori s citatom