Pogledaj jedan post
Old 05.06.2008., 22:30   #68
Quote:
adi-k kaže: Pogledaj post
Prošle godine suprug i ja kupili kuću,nakon obračuna rata struje bila je 200-ak kuna i sve smo uredno podmirili čak i prije roka uplate da to riješimo i ne razmišljamo o tome do sada. Evo danas je nakon očitanja došao obračun za drugih 6 mjeseci sa ratom struje po 244 kn i nadoplatom od 3.028,00 kn! . Ne razumijem nikako!! Mi smo dvoje,imamo bebu od 8 mjeseci,od aparata tu je pegla,perilica suđa,rublja i sušilica,bojler,TV i ostale sitnice,ništa posebno nego ostala kučanstva. Otkud sad ovo?? Spremam se sutra u HEP al sve se bojim nikakve koristi od toga... Ima li tko kakva iskustva? Ja sam na porodiljnom,dobivam 2500,00 kn,od toga kreda 1300 kn,suprugu nakon uzimanja rate za kuću ostaje 1800 kn od plaće. Pa otkud da platim tu nadoplatu,uostalom OTKUD TA CIFRA čovječe? Ima li smisla dizati paniku? Ili pokunjeno platiti cifru ko da imam firmu od 30 zaposlenih koji rade cijeli dan na strojevima? i plakati jer nemam djetetu za pelene nakon toga...
Help
upadaju mi u oči vaša trošila: bojler, sušilica, perilica rublja, a imate malo dijete. sigurno puno pereš, a sušilica i bojler su ti veeeeliki potrošači! ali to sada nije tema, već tvoj račun. dobro ti colour kaže - pa znaš li ti pročitati taj obračun uopće? imaš brojilo, znaš na koliko ste vi počeli potrošnju i koliko je bilo na dan očitanja.....nema tu velike mudrosti!

mudrijanje počinje na tvojim aparatima - kako štedjeti. ja osobno kupujem aparate koji su u startu skuplji zbog niske energetske potrošnje, dakle A razred. prije dvije ili tri godine kupila sam takvu ledenicu - ona troši oko 100 kW godišnje. vjeruj mi, to je bilo vidljivo na 6-mjesečnom obračunu! a mašinu za rublje imam koja po ciklusu pranja pri 60*C troši 0,92 kW. znaš li ti išta o svojim potrošačima?
KAMA SUTRA is offline  
Odgovori s citatom