Tema: Meditacija
Pogledaj jedan post
Old 24.05.2004., 18:12   #34
Quote:
jimmy kaže:
pa to nije meditacija. meditacija je upravo suprotno. svjesno postignuto stanje koncetracije, pri punoj svjesti, na vanjske ili unutarnje fenomene.

ovo kaj ste vishe gore opisali je stanje lutanja uma i misli.

kod meditacije su misli svjesno usmjerene. stvarnost se ne zaboravlja, nego se poimanje stvarnosti mozhe proshiriti.

ovo vrijedi za Yoga-meditaciju, a trebalo bi vrijediti za TM, koja je nastala iz Yoga-meditacije.
ok...malo smo proširili pojam, koji je ipak jasno definisan
ono što je slično, pa nas navelo na na to jeste možda osjećaj, ili neki od osjećaja i ne samo osjećaja...koji se bude, a jako su slični nakon izlaska iz tih stanja (osvježenje, novi uvidi u iste stvari...)

I da...nije to bilo bezvezno lutanje duha,, ja jesam bila svjesno fokusirana ili koncentrirana na nešto, jednostavno vrijeme-prostor izmjestim u neki plan tako da... kao da nije ničega ni bilo.
Ne sjetim se ulica, ljudi, stvari pored kojih sam prošla, niti mogu "pojmiti" vrijeme koje je utrošeno u šetnji, ali dođem do rezultata, vezano za fenomen koji me je okupirao. Misli lutaju lijevo i desno onoliko koliko im treba da ispitaju "teren" i da uhvate i razriješe uvijek novu zamkicu čije razriješenje (koje u ovom slučaju ide jako brzo, lagano i spontano) vodi dalje...
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom