Pogledaj jedan post
Old 19.04.2011., 00:29   #82
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
O čemu ti to pričaš? Tko to veliča NDH, ili nacizam, ili šta ja znam???
Jesi li ti svjestan šta pričaš, odn. pišeš??? Napisao sam ti već da lijepiš etikete na osnovi predrasuda da je svaki Hrvat koji voli domovinu odmah ustaša, fašista, pavelićev štovatelj, itd, itd...Eto vidiš, ova zadnja presuda zalijepila je još jednu etiketu na Hrvate kao zločinački narod, a ti odmah loviš bačenu lopticu. Pročitaj malo presudu, uključi mozak, a ne lupetati bzvz...



Crno - bijeli spektar ne postoji, ne postoji ni borba dobra i zla u ratu, u ratu su svi zli, ako nisi znao, a nedaj Bože niti da saznaš. Ti si indoktriniran i neinformiran, a ni zaključivanje ti nije jača strana. Naivna slika svijeta...



Tvoje 'sile dobra' u WWII su masovni zločinci, od Winstona Churchilla, Tita, Staljina, pa do Amerikanaca koji bi, ako ništa drugo, trebali odgovarati za ona dva uboga japanska gradića u kojima su žive spalili desetke tisuća djece. WWII je bio odskočna daska za američki imperijalizam koji je samo u Vijetnamu ubio barem milijun ljudi. Milijun, hej!!! O čemu ti pričaš?



Je, baš je zbog mene...Grow up..



Mladi ljudi bi se trebali malo više obrazovati, uključiti mozak i kritičko razmišljanje, jer će ponavljati iste greške koje su ponavljali i njihovi preci, a ne naivno vjerovati da je svijet 'lopta šarena'...



Nikoga ja ne spašavam, ja se držim svojeg i nemam iluzija da me svijet čeka širom otvorenih ručica, i da ću biti u prvim redovima u borbi 'dobra i zla', na strani dobra, naravno...
Tako je, ti se drzis svojeg, a civilizirani(ji) svijet se drži svojeg.
VEc sam ti rekoa sto o toemm mislim i sto sve to uzrokuje, ukljucujuci ovo sto se danas zbiva u hagu.

Ako ti ne znas ili ne zelis razlikovati nacizam i neke druge stvari, to je tvoj problem i onda snosis posljedice za to. Isto tako i Hrvatska. A pošto u Hrvatskoj jos ima previše takvih kao sto si ti, Hrvatska snosi posljedice, a mi ostali vas, gotovo doslovno, vučemo kao kuglu oko noge.

No drago mi je što si rekao sve sto mislis jer to osvjetljava velik dio problema.

Quote:
O čemu ti to pričaš? Tko to veliča NDH, ili nacizam, ili šta ja znam???
Jesi li ti svjestan šta pričaš, odn. pišeš??? Napisao sam ti već da lijepiš etikete na osnovi predrasuda da je svaki Hrvat koji voli domovinu odmah ustaša, fašista, pavelićev štovatelj, itd, itd...
Gledaj, ne znam za tebe, meni se tako činiš, mozda sma u krivu, ali prevelik broj Hrvata, a posebno je tokom rata to bilo, relativizira zločine nacističke NDH govoreci da su i Britanci zločinci, i ovi i oni, da sukomunist posije rata činili zločine itd.
ja ti ponavljam, a ti shvati ili nemoj shvatit: NDH je bila dio zla nacistickog Hitlerovog pokreta koji je htio porobiti lčitav svijet. To je bilo čisto zlo. Civilizirani svijet je to prepoznao. I ne gleda s naklonoscu prema onima koji to veličaju, relativiziraju, koketiraju s tim itd, jer zna kakvo je to zlo. Ako ti uza sve svoje kriticko razmisljanje na koje se pozivas ne mozes to shvatit, a čuj... Ja ti bogme necu vise objasnjavati, mozda tvoja djeca nauče pa da se takve stvari na ovim prostorima nikad ne ponavljaju, zločini iz nacionalne mržnje, rasizam i slično - jer o tome se radi. Nitko niej protiv NDH kao takve i protiv tiuhs tvari kao takvih, nego je protiv zvjerskih načela na kojiam se ta drzava temeljila, i protiv zvjerskih načela koja opravdavaju ubijanje i spajlivanje kuća tuše nacionalnsoti itd. A dok god to relativiziramo, dok govorimo i drugi su činili itd - što sve upravo TI govoriš - dotle postoji opasnost da se to ponovi.
Da su svi savjesni onoga što i JA, nikad se ne bi ponovilo. (uvjeren sam da i neće, no ne znaju to svi i zato su oprezni. Tu se radi o nekim temeljima civiliziranog svijeta. )

Ismijesno mi je tvoje zastupanje teze da trebamo sutit o tome, jer sad kad govorimo o tome, da su i Hrvati cinili zlocine, da ce nas drugi gledati tako. Svašta. Mi se trebamo suočit s tim sami bez obzira na sve, a oni ce nas gledati najvise po tome što činimo. Kao da čitav svijet ne zna da SAD non stop čini zločine iako oni to skrivaju. Sve se sazna i kad tad će se morat suočit s tim i suočavaju se s tim.

Zadnje uređivanje goranbo : 19.04.2011. at 00:55.
goranbo is offline