Pogledaj jedan post
Old 09.02.2012., 15:05   #22
Quote:
nides kaže: Pogledaj post
svijet je globalno selo, skype i kamera su super - ne ždere mene briga da će joj se nešto desiti, najgora mi je pomisao da tamo negdje tisućama kilometara daleko sjedi sama u kutu sobe i plaće (kako je veliki emotivac to je vrlo vjerojatno), a ja ju ne mogu pitati - "ej, koka, kaj je!!" i ona se nemože nervozno istresti na mene - "ma pusti me, sve je u redu!!"
prije nekoliko godina sam otišla u ameriku na cijelo ljeto raditi...
joj, na momente me pucala strašna kriza.. najviše mi je falio dečko (sad muž), ali falila mi je i mama..

al ja sam ju zivkala (ne samo nju, svu braću , sestre, dečka...) svaki dan!! telefon je bio strašno jeftin i svaki dan sam obavljala nekoliko tel. razgovora sa svima..
znala sam mami i zaplakati.. sad kad razmišljam o tome- to je vjerovatno bilo jako sebično od mene, ali tada nisam o tome razmišljala.. jednostavno bi joj rekla koliko mi je teško..

a ništa, ona me je utješila, nekad plakala sam mnom i tako.. šta će drugo..
al bilo je i fantastičnih perioda i teških.. i trenutaka koji su mi bili nevjerovatno iskustvo-i doživljeno i poučno..
tada sam recimo naučila koliko sam ustvari sposobna kad sam unatoč nekim strahovima proživjela neke stvari (npr, 20 sati se vozila u autobusu punom crnaca. nisam rasist, al mislim da oni jesu bili jer su me opako pogledavali )..
i tako..puno sam toga naučila, doživjela, proživjela.. bila sam posve sama na drugom kraju svijeta..
ali mi je to bila neopisivo iskustvo.. i to mi je ona nebrojeno puta ponovila...

a sa 12 godina sam isto tako bila u engleskoj 6 mj tijekom rata.. za to znam da joj je bilo razdoblje prestravljenosti, kod nje je bio rat, a ja sam bila na drugom kraju kontinenta, posve sama u tuđoj obitelji, nepoznavajući jezik.. za to kaže da joj je donijelo sijede od brige i slušanja mene na telefon kako plačem
to joj je bilo jaaaaaako teško. al tada sam imala samo 12 godina , pa to nije možda isto kao kad ti dijete ima 18 (ili je? )

a šta ja znam.. bit će teško, ali ćete si obje brijati kakva je to životna prilika i iskustvo.. a onda će i to proći i opet će biti sve peachy
extreme is offline  
Odgovori s citatom