Tema: Petrinja
Pogledaj jedan post
Old 18.02.2012., 16:46   #84
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Petrinja i Sisak mi se čine jako blizu,i koliko sam skužio čak su spojeni s pomoću nekih sela.

Jel li bilo nekih pokušaja kontranapada naših snaga iz Siska kad aje Petrinja pala,i je li bilo borbi tokom 1992. pa do Oluje?

Drugo pitanje,koje sam postavio i na temi o Oluji je, jesmo li drugog dana se reorganizirali i vojnički uzeli Petrinju,ili je kolaps Srba na drugim bojišnicama tokom Oluje natjeroa i ove na povlačenje.
Je li i nakon 5. bilo otpora i gdje je on bio najjači?
Petrinja je u oluji pala nakon što je glavni udar zauzeo zadane položaje i doveo petrinju u okruženje... Pravac preko češkog sela u biti je trebao služiti za razvlačenje njihovih snaga da nemogu koncetrirati snage na pravcu glavnog udara. Nažalost tim oravcem je zapovjedao nesposobnjakovič koji je na silu htio uči u Petrinju što je dovelo do velikih žrtava...
Do oluje oko petrinje i nije bilo nekih borbi nego su se držale zauzete pozicije ali su se borbe vodile oko Glinske poljane koja je bila strateški važna (tuda je i išao glavni udar u Oluji jer se tamo moglo prekinuti komunikaciju Petrinja-glina i dovesti samu Petrinju u okruženje...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom