Pogledaj jedan post
Old 26.07.2013., 13:06   #5
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Vječna dilema Imala sam je i ja neko vrijeme al me mm preduhitrio s kućom koju je naslijedio, naravno da me to ne sprečava da idem i na druga mjesta.
Inače si u pravu, kuća je obaveza koju ak tamo ne živiš, koristiš jednom godišnje na mjesec dana a ostalo vrijeme je prazna ak je ne iznajmljuješ. S druge pak strane uvijek imaš kam otići i osjećat se slobodno jer je tvoje. U tvojoj dilemi ja bi išla u hotele.
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
Baš gledam malo na njuškalu cijene kuća i stanova, prvi red do mora i zaključujem da je sve debelo precjenjeno.

http://www.njuskalo.hr/index.php?ctl...evance&page=11

Ako uzmemo u obzir da ključ u ruke košta 600 eura/m2 i zemljište maximalno 200 eura/m2, svi ti oglasi su daleko, daleko precjenjeni.

obično od 1/2 do 2/3 tražene cijene.

Sad dolazimo do još jedne stvari, vi dadnete milijun za stan ili dva milijuna za neku manju kuću od 150m2, ostavlja se pitanje šta nije bolje ta 2 milijuna oročit i dobit na godinu 50 000 kn kamata i za te pare ić na pravi godišnji odmor u hotel s 5 zvjezdica, vidjet svijeta, jest najfiniju hranu i vratit se doma zadovoljan.
A šta imamo od toga jer smo kupili neki kućerak od 2 milijuna na jadranu: plaža na kojoj se najćešće još neko kupa od ostalih lokalaca, barke od barbi koji love ribu sparkirane blizu, Sam moraš na nekom otoku kuhat ili jest sendviće, nema najčešće ni dućana, smeće moraš nosit možda u gepeku do kontejnera za odvoz..

A ako dođe u budućnosti porez na imovinu ti svi koji cijene svoje kuće 10 miliona kuna su pečeni, oni će onda reć je moja kuća ne vrijedi toliko, jer kad bi plaćali porez na kuću od 10 000 000 kn onda bi ih to izašlo 100 000 kn što je apsurd, za tu lovu možeš ić na bahame i guštat.

Dakle što možemo očekivati od ovakvih nebuloznih cijena u budućnosti, definitivno ispuhavanje cijena na pola, sad još imaju ljufta dok nema poreza.

Niko nije glup dati 2 miliona, pa čak ni 1 milion za neki stančić na moru kad može s tim parama il oročiti ili čak ni da ne oroči može cijeli život svake godine mijenjat destinaciju a ne bit zakopan na jednom mjestu.

strani nisu toliko glupi da to kupuju, a u zadnje vrijeme ni da plaćaju najam od 50 eura / danu.
Dakel propast slijedi za građevinare i dalamtince koji bi se htjeli obogatit na babovini koja do maloprije nije vrijedila ništa.
i koja je svrha ovog posta ???
ako nećeš kupit kuću, nemoj ,nitko te ne tjera,tj. tko hoće kupit kuću na moru kupit će je a tko ne želi neće, i što ti sebi umišljaš pa ćeš nekome određivati šta će napraviti sa svojim novcem, gdje će ići i kako će razmišljati ? osim toga Krk, Rab,Poreč, Opatija su u Dalmaciji ?
vlaj1 is offline  
Odgovori s citatom