Pogledaj jedan post
Old 03.02.2014., 10:39   #38
4.7 neznam da je bio neki veci poduhvat tj neki veci napad na mirkovce sa strane vinkovaca.Znam da je bio 22.Jula u ranim jutarnjim casovima sa strane vinkovaca na Mirkovacko naselje Bare je bio napad koji je iskreno iznenadio nas u Mirkovcima.Tada su vase snage istina usle na Bare i u tom napadu zaklan je jedan srbin u svojoj kuci na Barama koji e bio puki siromah i nije se brijao bio je malo i psihicki skrenuo.Hravti su tu bradu iskoristili kao propagandu kako su zaklali cetnika u Mirkovcima.Taj cetnik je bio Mirkovcanin starosedioc nije ni znao za cetnike a kamol da je bio njihov clan.To je bio tih upad na prostor tako da se nije pucnjava ni desila jer niko nije ni znao da su usli u Mirkovce.Ko zna gde su bare zna i da je to usamljena ulica daleko od samih Mirkovaca mozda oko kilometar mozda manje.E kad su Hravtske snege primecene blizu kuce Milicevic Mare onda je pocela pucnjava.Mara je otvorila vatru sa puskomitraljezom sa svog cardaka.U ispomoc odmah su dosle komsije cuvsi vatru i proradili su trombloni i rucni bacaci.Onda je obavestena komanda u mirkovcima i krenuo je opasan i dobrokordiniran kontra napad kao sto i sami znate preseceni ste sa Mirkovacke prve linije tj uz prugu i u Vrapcanskoj sumi vas je mnogo izginulo.Taj deo linije od silosa u vinkovcima prema vrapcani je jako slabo bio osiguran neznam zasto verovatno sto se nije predpostavljalo da ce pored Bosnjaka i njegovog salasa ko usuditi da ide ka mirkovcima posto je salas bio u nasim rukama.Mozda je taj napad sto pominjes bio sa salasa od Bosnjaka 4 7 1991 podseti me sa koje linije je bio napad.Bio je jedan napad sa prve linije tj od pravca Bolnice i vasarista i tada je bio dobar okrsaj tada ste dosli do prvih kuca u Mirkovcima tj do kuce porodice Vila u Mirkovcima ali je i taj napad uspesno odbijen uz velike gubitke sa vase strane.Samo me podseti jer ti datumi mi slabo kruze po glavi
mirkovcanin is offline  
Odgovori s citatom