Pogledaj jedan post
Old 31.10.2016., 05:29   #35
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Ovo je san koji sam pred dvije godine opisala ovdje i čije mi značenje nije bilo jasno.
Pred nekoliko dana,u realnosti došlo je do situacije u kojoj je san postao jasan.
Dakle pred 2 g majka me u snu obavijestila o zbivanjima,koja nikako nisam mogla predvidjeti, koja su se tek sada dogodila i to iz dijela razgovora s pokojnom majkom kojeg sam upamtila.
Više me ništa ne može uvjeriti,da naši preminuli ne obavještavaju svoje bližnje o bitnim stvarima u budućnosti.
Ne obaveštavaju umrle osobe, već kroz naše lične impresije koje su sastavni deo našeg uma se to dešava (ne preko umrlih) - san nagoveštava (ako nešto implicira) nekoliko dana unapred, što je retkost - to da se nekome učini da se nešto ponovilo u dugom vremenskom periodu kao deja vu, to je samo snažniji utisak koji mi sami povežemo onako kako nam se uklapa.

Dakle, ne radi se o "umrlim" osobama, već o našim impresijama o njima, a naša podsvest već to zna urediti na svoj način. Ja sam godinama imao prekognitivne snove, i to one za koje, hteo-ne hteo, ne mogu da poreknem da direktno odgovaraju nekim događajima koji su se stvarno odigrali kroz nekoliko dana - dok je deja vu neretka pojava takođe, ali sami stavljamo kontekst koji nam odgovara na ovaj i onaj način, te to može izgledati nešto značajno (ako to mi želimo). Kao i "dnevnom snu" i noćnom snu sami dajemo značenje i vrednost.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom