Pogledaj jedan post
Old 08.09.2012., 09:22   #244
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Hebo te Agrofructus
Mene ti nasmijavaš do boli.

Jel ti misliš da mene zanima Agrofructus i Konzum?
Jel ti misliš da svi ljudi sade češnjak da bi ga prodali nekome?
Ja ću radije jesti moju nešpricanu travu za doručak nego tvoj češnjak koji je narasao na otrovu.

I kao što već rekoh, bilo koja domaća sorta na domaćoj zemlji bez ikakvih dodataka će dati bolji i zdraviji plod od bilo kojeg uvoznog na bilo kojem postotku dušika.
Posadi se, tu i tamo opljevi i pobere.
Ne bi čovjek vjerovo
Gledaj, pročitaj prvi post, vidjet ćeš da tema nije kako posaditi gredicu češnjaka pa kakav bude da bude nego se traže savjeti za dobar prinos i zdrav češnjak. Zadnjih par godina se sve više ljudi okreće sadnji češnjaka, istina je da ti ljudi gotovo nikada nisu ni motiku uzeli u ruke u životu i da je to svojevrsni činčila efekt. Na netu nema puno stranica sa savjetima o uzgoju i puno njih pročita ovu temu i normalno da je bitno da kad proizvedu taj češnjak da to bude češnjak koji zadovoljava sve kriterije (uključujući hebenog Agrofructusa). Češnjak kakav je diabolicin se nemože prodati nigdje u većim količinama, češnjak kakav je u artoisa bi se prodao bez problema. A obojica sade na ekološki način...

Zašto misliš da sam ja protiv ekološke proizvodnje? Korištenjem umjetnih gnojiva će se postić veći prinos ali dakako da je nenapumpani češnjak zdraviji, normalniji, tvrđi i duže trajnosti. Ja svoga ne gnojim uopće, češnjak zauzima male površine i poprilično je jednostavno svake godine preorati novu zemlju za sadnju koja je onda bogata sama po sebi. Što se tiče špricanja, meni koji sadim hektar je prevelik rizik a mali trošak da ipak ne odradim zaštitu, dakako da se karenca mora poštovat i da se biraju preparati koji se deklarirani kao neštetni za čovjeka jer se ne da ni meni nepotrebno trovat dok prskam.
goran1985 is offline  
Odgovori s citatom