Pogledaj jedan post
Old 09.01.2013., 19:12   #3160
Quote:
justmeandyou kaže: Pogledaj post
Dosli su nalazi kortizola i CRP-a. Kortizol u mokraci(24h): 39,7 nmol/dU (Ref.int 58-306)
Volumen 24h mokrace 500ml (Ref.int 600-1600). CRP: 8,4 mg/L (Ref.int <5,0)
Sutra dobivam jos jedan nalaz vezan uz analizu urina,pa cu nadopisat rezultate. Zanima me sto znace ovi novi rezultati s obzirom na cijelu situaciju i sto bi dalje trebala provjeriti? hvala
Morate mi quotati prijašnje postove da se prisjetim.

Quote:
orestes24 kaže: Pogledaj post
mogu li kontracepcijske tablete uzrokovati povišenu vrijednost bakra u krvi (bakar u serumu)? pijem ih već 11 godina (imam 28 godina). ako da, koliko je potrebno nakon prestanka uzimanja da se vrijednost bakra vrati ''u normalu''. Cu 31.6 ref. interval (12.2 - 25.1)
Mene bi zanimalo zašto ste na prvom jestu vadili Cu iz seruma?

Quote:
Kiki M kaže: Pogledaj post
Zbog jakih vrtoglavica s mučninom i ponekad povraćanjem, upućena sam između ostalog na color doppler vratnih žila i transkranijsku doppler sonografiju.
Nalaz:
Morfološkim prikazom karotidnog stabla upotrebom CDFI i PDI obostrano vide se srednje široki lumeni žila. Formiranih plakova i stenoza se ne nalazi. Hemodinamika je simetrična i zadovoljavajuća. Obje su ACE zadovoljavajuće hemodinamike i morfologije.

Morfološkim prikazom vertebralnih arterija obostrano vidljivi su srednje široki lumeni krvnih žila (AVD 3,9mm, AVL 4.0 mm). Hemodinamika je simetrična, obostrano u granicama normale.

TRANSKRANIJSKA DOPPLER SONOGRAFIJA

Prikaz cirkulacije Willisovog kruga jenu granicama normale.
Prikaz cirkulacije VB sliva ukazuje na blaže povišene vrijednosti SBSK nad svim ispitivanim krvnim žilama.

Zanima me što to točno znači? Bih li trebala obaviti još nekakve pretrage? Trebam li se zabrinuti?
Imam 33 godine.
Hvala.
Nije zabrinjavajuć nalaz.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom