Pogledaj jedan post
Old 13.01.2010., 19:48   #12
Quote:
meteo29 kaže: Pogledaj post
..bas zbog cinjenice da imam dosta veliku povrsinu vanjskog negrijanog zida, jos sam u fazi gradnje (u vlastitoj reziji) isao sa varijantom zidnog plus podnog grijanja, a na bocnim stranama se nalaze radijatori...racunao sam da ce mi to pomoc, i povecat osjet topline u stanu...nemam prigovora na toplinu, jedino me ta potrosnja malo brine....al kad se ovaj gore i dole usele, bude bila druga prica....jos mi neide ni u prilog sto je stan iznad mene prodan u roh-bau stanju, bez glazure i stiropora, cista betonska ploca, i sad cekam da se on sjeti na proljece uredivat svoj stan.....
evo ti primjer pos zgrade. 66m2 s balkonom, netko je stalno u stanu tak da se pretežno grije. susjedi ispod i iznad griju. 2 bočna zida su vanjska 2 su u dodiru sa susjednim stanovima. mjesečna potrošnja u zadnje 3g. max 250kn
izolacija: termofasada (ne znam debljinu ali ispod 5cm nije), zidovi vanjski su betonski cca 25cm, pvc stolarija s izo staklima (ne znam tvorničke specifikacije ali nije sigurno prva klasa)
aparat je kombi vaillant 24kw, radijatori čelični buderus (najveći je 22K 600 x 1000)
primjer vikendice: 100m2 + 20m2 zimski vrt, u jednom djelu je visina stropa 4,5m zidovi su debljine od 30-60cm (ima od drva, cigle, betona, knaufa..), temperatura prostora je oko 25-26 stupnjeva (ne mreš disati kak je vruće),
radijatori lipovica solar i ekonomik, ventili termostatski i dobije nekih 400-500kn mjesečno.
tomislav1203 is offline  
Odgovori s citatom