Pogledaj jedan post
Old 15.10.2012., 08:46   #74
Quote:
naomagic kaže: Pogledaj post
Eto,da ti odgovorim na pitanje. Bila sam na dražbi u utorak i kupila sam kuću. Bila sam jedina na dražbi. Bio je stari vlasnik kuće. Sadašnji vlasnik (ovrhovoditelj) koji je oduzeo kuću je Zagrebačka banka. Mene je zastupala moja odvjetnica s kojom sam sve dogovorila ranije što i kako. To ti je najbitnije se informirati. Početna cijena je bila 1/3 ili 125000kn. Vrijednost kuće je inače procjenjena na 377000kn.Ja sam ponudila 126000kn. No Zagrebačka banka ima ulogu i prodavatelja i kupca (što naravno nisam znala) i ona mi je dizala cijenu. Pitala sam dokle idu s cijenom. Rekao je da ide do 188000kn. Ja sam rekla da nudim 190000kn i s time smo završili licitaciju. U biti ti banka pokrije s time svoje troškove od bivšeg vlasnika i još malo i zaradi. Napisan je zapisnik. Poštom treba stići rješenje, i meni i bivšem vlasniku. Ima rok 45 dana da se iseli iz kuće. Ima pravo na žalbu an ovo rješenje no kako je rekao Sudac neće s time ništa dobiti nego samo na vremenu te da je u biti s time sve gotovo. Pitala sam odvjetnicu što je s dugovima. Rekla mi je da bi se ti dugovi kuće (režije) trebali nulirati, jedino da b mogla imati problem s Komunalcem jer oni malo prave strku oko toga svega.
Ne znam što bi još trebala reći. Pitaj ako te što zanima. Pozdrav!
Hvala ti na ovoj informaciji, nisam nigdje do sad naišla na to.

Quote:
Nata07 kaže: Pogledaj post

mene i dalje ovo interesira ....
Ja sam zvala hep i komunalne distributere da vidim koliki je dug.
Hep mi nije dao na uvid uopće, kažu neka pitam vlasnika, ovo za plin, smeće, vodu su mi rekli.

Uglavnom, oni ne daju da se upiše novi vlasnik dok se dugovi ne podmire, tako da pretpostavljam da se ti dugovi moraju platiti.
Njih uopće nije briga tko i kad je napravio dug, samo da se prije prijenosa podmiri.
Rekli su mi neka se dogovorimo.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom