Pogledaj jedan post
Old 02.10.2017., 19:53   #247
Quote:
whyoowhy kaže: Pogledaj post
To se slažem nekome je bolje tu nekome vani. On nije imamo nikakvog radnog iskustva, ne završen fax sa 27 te je odlazak bila jedine eventualna slamka spasa. S druge strane ja sam radila čitavo vrijeme. Sada je njegova jedna plaća kao što bi bila zajednička da skupa živimo tu. Nije me strah promjena, samo zdravo razumski želim razlučiti koje su mi mogućnosti tamo za zaposlenjem ... Gledam njegovo društvo (sve naši ljudi) i većina tih curki radi u domovima, čisti itd jer neznaju jezik dostatno. (ne podjcenjujem ni jedno zanimanje) ali govorim o ljudima s fakultetima i iskustvom u svojim zanimanjima.
Znam nekoliko ljudi koji su se zaposlili u struci u Njemačkoj s njemačkim koji ne bi prošao ni pod A1 razinu. Struka je građevina, ne znam kako je s drugim strukama.

Ponekad je i odlično poznavanje engleskog dovoljno.

Što se građevine tiče, nisam baš više u toku, ali prije nekoliko godina nije baš bilo lako naći posao. Za inženjere, nemam pojma kako je za radnike.


Quote:
DK-RH kaže: Pogledaj post
Violina je navodno jedan od najtezih instrumenata za naucit svirat. Jedan sat placenih instrukcija nisam imao, da me vidis i cujes gdi sam dosao nakon 4 mjeseca jubito tutoriala i svakodnevnog vjezbanja.
Ja bih to bome jako voljela vidjeti i čuti. Tko ti preko yutubea ispravlja držanje gudala? O drugome ne moram niti pričati.

Dobro je da imaš puno interesa i uopće ne mislim da je loše svirati doma sebi za gušt, ali ne može se to usporediti s glazbenom školom. Što se stranog jezika tiče, ako ga želiš pričati tečno, ne možeš ga sam naučiti. Ako ga želiš naučiti dovoljno za rad ili studij u stranoj zemlji, mislim da možeš. Ako pokazuješ barem malo talenta.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom