Pogledaj jedan post
Old 02.11.2003., 21:08   #70
Joooooooj,

kako vam se vise da mlatiti praznu slamu i dokazivati jedni drugima sta je proturjecno u vasim svetim knjigama.

Od ovih vasih diskusija samo ateisti i new ageri profitiraju. I neka profitiraju.

Samo odvracate narod i od Islama, i od Krscanstva, i od Hriscanstva, i od Judaizma.

Vidim ja, vi se dobro zabavljate zajebavajuc jedni druge u zdrav mozak.

Nemam kad sve citat. Samo dvije leksicke napomene:

Adura

Misterije nema. "Thumma" na arapskom zanci "zatim". Prevod postoji i u nasem jeziku. Izvini, jaro, ali Harun je bio uvjerljiviji u svojim matematickim objasnjenjima, nego ti u lingvistickim.

velika mama
Nemas pojma o semitskim jezicima i lupetas, a vidim da ti nije poznat ni srednjevjekovni latinski stil pisanja i tzv. kraljevska (majestic) forma u kojoj se Velikani obracaju puku sa

Mi, Kralj Bosne Srebrene i Hercegovine, te Hrvatske, Srbije, Crne Gore, Slavonije i Dalmacije, Damir Polucafiric, saljemo

Pozdrave, Selame i Mirove

Svim nafajtanim stranama u nepotrebnom sukobu.


Sve kanonizirane religije imaju nelogicnosti. Ali, dragi moji vi treba da vjerujete kao vjernici. Racionalne argumente koriste filozofi, ne teolozi i vase svete knjige nisu udzbenici astronomije, geologije, fizike, biologije, povjesti, nego lijepa, vjersko-knjizevna djela kroz koja se moze historijski studirati kako su ljudi nekad poimali svijet. Toliko o nauci. Ostalo je vjera. Dakle, svaka slicnost vasih vjerskih knjiga s naucnim cinjenicama je potpuno slucajna i stvar aposterironog tumacenja, tj. opet stvar maste i imaginacije, vjerskog odusevljenja i vjerovanja.

Damir
Damir is offline  
Odgovori s citatom